Kuressaare haigla remontis polikliinikust moodsa tervisekeskuse

Foto: ERR

Kuressaare haigla renoveeris 3,5 miljoni euroga oma endise polikliiniku tervisekeskuseks. Esmaspäevast paiknevad seal 11 perearsti, füsioteraapia osakond ja 50 kohaga hooldekodu.

Viie aastaga plaanib riik rajada 61 tervisekeskust, mis kõik kokku lähevad maksma 173 miljonit eurot. Umbes poole sellest rahast panustab Euroopa Liit, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Tervisekeskus tähendab meie jaoks seda, et meie katuse alla on koondunud enamik Saare maakonna perearste ja on loodud tingimused perearstidele, et nad saavad ühineda ka juriidiliselt ja haigekassa mõistes Tervisekeskuseks," selgitas Kuressaare haigla juhatuse liige Märt Kõlli.

"Perearstikeskus on praegu ikkagi veel. Edaspidi võib-olla me mõtleme ka tervisekeskuse tegemisele, kus meil on ka füsioterapeut, ämmaemand ja koduõde olemas. Aga praegu me ikkagi tegutseme veel perearstikeskusena. Patsiendile on, jah, võib-olla kasulik küll, et kõik analüüsid ja röngtenuuringud on ühe katuse all," rääkis perarst Mari Soots.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: