USA nõustus peatama uued Hiina-tariifid 90 päevaks

Hiina riigipea Xi Jinping ja USA president Donald Trump õhtusöögil.
Hiina riigipea Xi Jinping ja USA president Donald Trump õhtusöögil. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

USA teatas laupäeval, et nõustus kauaoodatud tippkohtumisel Hiinaga peatama uute tariifide kehtestamise 90 päevaks, võimaldamaks pidada läbirääkimisi kaubandustüli lõpetamiseks.

Valge Maja ütles, et 1. jaanuaril jõustuma pidanud tariifide tõstmine 200 miljardi dollari väärtuses Hiina kaupadele seniselt 10 protsendilt 25-le, lükatakse edasi 90 päeva.

"Kui selle perioodi lõpuks ei suuda osapooled jõuda kokkuleppele, tõstetakse 10-protsendised tariifid 25 protsendi peale," ütles Valge Maja avalduses pärast USA presidendi Donald Trumpi ja Hiina liidri Xi Jingpingi töist õhtusööki G20 tippkohtumise kõrvalt Buenos Aireses.

Trump väljendas enne kohtumist optimismi, öeldes, et loodetavasti saavutab ta kõnelustel Xiga "midagi, mis on hea Hiinale ja USA-le". Xi aga ütles, et neil on tohutu vastutus leida lahendus.

"Ainult koostöö meie vahel saab teenida rahu ja õitsengu huve," sõnas Hiina liider.

Töine õhtusöök kestis rohkem kui kaks tundi ja kumbki liider ei teinud pärast kõnelusi avaldust.

Trump lahkus kohe Air Force One pardal Washingtoni.

USA on kehtestanud Hiina kaupadele rohkem kui 250 miljardi dollari ulatuses imporditariife, et avaldada Pekingile survet kaubandusreeglite muutmiseks. 1. jaanuarist tõusevad praegused imporditariifid paljudel kaupadel 25 protsendini, kui kokkulepet ei saavutata.

Trumpi majandusnõunik Larry Kudlow ütles Washingtonis enne USA ja Hiina liidri kohtumist, et kui kõnelustel edu ei saavutata, kehtestab Trump umbes 267 miljardi dollari ulatuses täiendavalt tariife.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: