Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Fotod: Eesti Pangas esitleti Jaan Tõnissoni hõbemünti

Eesti Panga muuseumis esitleti Jaan Tõnissoni 150. sünniaastapäevale pühendatud hõbedast münti.

Esitlusel osales ka Eesti Panga president Ardo Hansson ning etendus Loone Otsa poolt kirjutatud lühinäidend ühest olulisest päevast Jaan Tõnissoni elus.
Tõnissoni 150. sünniaastapäevale pühendatud hõbedast mündi on kujundanud rahvusvaheliselt tuntud Poola medali- ja mündikunstnik Sebastian Mikolajczak.

Müntide tiraaž on 5000 ja need on verminud Leedu Rahapaja. Meenemündi nimiväärtus on 15 eurot ja seda saab soetada hinnaga 40 eurot.

Meenemündid, mis on enamasti valmistatud väärismetallist, jäädvustavad riigi jaoks olulisi sündmusi või isikuid. Meenemündid kehtivad seadusliku maksevahendina üksnes selles riigis, kus need on emiteeritud ehk käibele lastud. Need mündid ei ole mõeldud ringluse jaoks ja tavaliselt on nende hind mündi nimiväärtusest kõrgem.

Jaan Tõnisson oli üks olulisemaid Eesti riigimehi, kes on kujundanud Eesti ajalugu nii poliitiku, ajakirjaniku kui ka õigusteadlasena. Tõnisson lõi esimese eestlaste poliitilise erakonna ja tema oli ka esimene tipp-poliitik, kes nõudis Eestile täielikku iseseisvust. Märkimisväärset rolli mängis Tõnisson ka Eesti Vabariigi perioodil. Ta pidas mitu korda riigivanema ametit ja teenis Eestit ka riigikogu esimehena ja välisministrina.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: