Miltton Grupp ostis kommunikatsioonibüroo JLP – siht on "Uus Põhjala" ({{commentsTotal}})

Kristi Liiva.
Kristi Liiva. Autor/allikas: Iris Kivisalu

Põhjamaine nõustamisettevõte Miltton Grupp omandas 95 protsendi suuruse osaluse Kristi Liiva kommunikatsioonibüroos JLP. Liiva sõnul sünnib tehinguga Eesti oludes unikaalne strateegilise kommunikatsiooni ettevõte.

"Kaks aastat Eestis tegutsenud Milttoni valitsussuhete ekspertidest ning 2005. aastal asutatud JLP kommunikatsioonibüroo nõustajatest saab meeskond, kelle eesmärk on koos oma Skandinaavia kolleegidega olla Uue Põhjala – Põhjamaade ja Balti – regiooni ettevõtetele ja organisatsioonidele usaldusväärseim ja hinnatuim strateegiline nõustaja," kommenteeris Kristi Liiva.

Loodava ettevõtte nimeks saab Miltton New Nordics. Selles kokku kakskümmend töötajat.

JLP ja Milttoni klientide hulka kuuluvad peamiselt regioonis tegutsevad suurfirmad (Estonian Cell, Metsä Wood, Nordecon, Tallink, Telia), aga ka mitu Eestist alguse saanud globaalse haardega ettevõtet (Skype, TransferWise, Taxify, Veriff) ning ühiskondliku mõjuga ettevõtmist (Heateo Haridusfond, Riigireformi Sihtasutus, Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum, Arengukoostöö Ümarlaud, Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis).

Loodava ettevõtte Miltton New Nordics osanikeringi jääva Liiva sõnul on JLP uus omanik ja seeläbi liitumine Põhjamaade hinnatud nõustamisettevõtete grupiga "hüpe kohalikust koduliigast rahvusvahelisse tippmeeskonda".

"Oleme Eestis üles ehitamas Helsingis ja Stockholmis juba toimivat integreeritud teenustega nõustamismudelit ärianalüüsist ja meeskondade arendamisest sõnumiseade ning investorsuhete ja sotsiaalmeediateenusteni välja. Tulemusel on kõik tipptasemel strateegilist nõustamist vajav kätte saadav ühe katuse alt," lisas Milttoni Eesti juhtivpartner Annika Arras.

Tema sõnul on Milttoni ambitsioon luua sama kontseptsiooniga ettevõte meeskonnaga igas Uue Põhjala riigis.

Miltton on Soomes 2001. aastal asutatud kommunikatsiooniettevõtete grupp, mis on aja jooksul kommunikatsiooninõustamise alalt laienenud inimeste arendamise ja koolitamise, muutuste juhtimise, investorsuhete, reklaami ning rahvusvaheliste suhete nõustamise valdkonda. Miltton Gruppi nõukogu esimees on endine Nokia ja Shelli juht Jorma Ollila.

Milttonil on meeskonnad ja kontorid lisaks Helsingile ka Stockholmis, Brüsselis, Tallinnas ja Washingtonis.

Miltton Eesti valdusettevõtte Miltton New Nordics OÜ omanikeringi kuuluvad Miltton Grupp (70%) ning Annika Arras (12,5%), Martin Kukk (10%) ja Kristi Liiva (7,5%) läbi juriidiliste isikute. Tütarettevõtte JLP 5% osanikuna jätkab ettevõtte tegevjuht ja partner Karita Sall ning samuti on ettevõtte võtmeisikutest partnerid endiselt Mari-Liis Kitter, Martin Rits ja Marek Unt. Milttoni valitsussuhete tütarettevõtte partneritena jätkavad lisaks Annika Arrasele ja Martin Kukele ka Randel Länts ja Rannar Vassiljev.

Toimetaja: Rain KooliHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: