Meediaagentuuri Idea omanikud müüvad enamusosaluse Havasile ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Turunduskommunikatsioonigrupi Idea omanikud müüvad ettevõttes 51-protsendilise osaluse kommunikatsioonigrupile Havas.

Ettevõtte teatel on tegemist läbi ajaloo suurima investeeringuga Balti agentuuridesse. Esmaspäeval sõlmitud lepingu alusel omandab Havas turunduskommunikatsioonigrupist Idea 51 protsenti, teiste omanikena jätkavad kõik senised Balti partnerid, teatas Idea.

Idea Groupi Eesti ainuomanikust Mark Eiknerist saab Havas Baltikumi juht. Idea on Baltikumis Havasi partner olnud aastast 2003.

"Havasi valmisolek täielikult Baltikumi turule tulla on Ideale ja kogu meie meeskonnale suur kompliment. See tähendab, et meie aastatepikkune töö on pälvinud globaalselt tugeva tegija tähelepanu ja usalduse," kommenteeris Idea partner Mark Eikner.

"Viimastel aastatel ei ole Eestisse ega Baltikumi meie valdkonnas sellist investeeringut tehtud. Usume, et Havasi panus annab hoogu juurde meie toodete, teenuste ja eriti tehnoloogia arengule. Nii saame suure sammu edasi astuda näiteks digimaailmas ning pakkuda oma klientidele maailmatasemel lahendusi," lisas Eikner.

Havas Groupi piirkonna presidendi ja tegevjuhi Alberto Canteli sõnul on Havas maailmas üks kiiremini kasvav kommunikatsioonigrupp ning enamusosaluse omandamine Ideas oli pikaajalise koostöö loomulik samm.

"Mul on hea meel, et Havas on nüüd ametlikult Balti riikides oma agentuurina esindatud. Usume kohalikesse juhtidesse ja Idea praegusesse struktuuri ning seda muutma ei ole plaanis hakata. Küll aga pakume igakülgset tuge, et ettevõtted saaksid kasvada. Näiteks on Havas välja arendanud unikaalsed sotsiaal-, mobiili- ja digimeedia tehnoloogilised platvormid, meie emaettevõte Vivendi omab selliseid brände nagu Canal+ ja Universal Music. See tähendab Balti tiimide jaoks uusi võimalusi ja võimast koostöövõrgustiku laienemist," rääkis Canteli.

Idea hakkab edaspidi tegutsema ühtse Havasi brändi all. Brändidest tuleb kasutusele loovagentuur Havas, meediaagentuur Havas Media ja kommunikatsiooniagentuur Havas PR. Tehingut nõustasid Idea poolelt Cobalt ja Havasi poolelt Sorainen.

Idea Group on kolmes Balti riigis tegutsev turunduskommunikatsiooniagentuuride grupp, kuhu kuulub 19 agentuuri. Töötajaid on kokku 250 ning 2018. aasta käive tuleb 50 miljonit eurot.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: