Armeenia valimised võitis Pašinjani blokk ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1544410800000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX / TASS

Armeenia pühapäevased ennetähtaegsed parlamendivalimised võitis ülekaalukalt peaministri kohusetäitja Nikol Pašinjani valimisblokk Minu Samm, mida toetas 70,43 protsenti valijatest, teatas keskvalimiskomisjoni pärast kõigi häälte lugemist.

43-aastane endine ajakirjanik Pašinjan on lubanud välja juurida vohava korruptsiooni ja tegelda üleüldise vaesuse leevendamisega. 

Mõjuka oligarhi Gagik Tsarukjani Jõukas Armeenia saavutas 8,27-protsendise toetusega teise tulemuse.  Parlamenti pääses ka liberaalne läänemeelne Erk Armeenia, mis kogus 6,37-protsendise toetuse.

Ekspresident Serž Sargsjani Vabariiklikku parteid toetas 4,7 protsenti valijatest, erakond parlamenti ei pääsenud.

Valimistest võttis osa 48,63 protsenti valijaist, mis on viimaste aastate madalaim tulemus Armeenias.

Pašinjan tänas valimistulemuste selgudes "Armeenia võimsat rahvast". "Olen teie üle uhke... Olgem vaprad," ütles peaministri kohusetäitja. 

Armeenia keskvalimiskomisjoni teatel jälgisid valimisi teiste seas umbes 200 Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) vaatlejat.

Armeenia on Venemaa üks lähemaid liitlasi ja riigis asuvad Vene sõjaväebaasid.

Pašinjan tuli võimule mais rahvarevolutsiooni laineharjal, mida Kreml mõnevõrra ootamatult ei püüdnud takistada. Ta on lubanud juurida välja endeemilise korruptsiooni ja tegeleda ulatusliku vaesusega.

Peaministri reformid on viimasel seitsmel kuul põrkunud vabariiklaste vastuseisule, mille murdmiseks otsustas ta oktoobris esile kutsuda erakorralised valimised. Korralised valimised olid ette nähtud 2022. aastal.

Septembris võitis Pašinjani blokk Jerevani munitsipaalvalimistel üle 80 protsenti häältest.

Välispoliitika kohta on Pašinjan öelnud, et Armeenia "tugevdab veelgi strateegilist liitu Venemaaga ja hoogustab samal ajal koostööd USA ja Euroopa Liiduga".

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: