Kanal 2 lõpetab hommikuprogrammi, kuid käivitab õhtuse otsesaate

{{1544611800000 | amCalendar}}
Saate
Saate "Hommik!" meeskond hakkab vedama õhtust otsesaadet. Autor/allikas: Eesti Meedia/Scanpix

Kanal 2 käivitab uue telehooaja 21. jaanuarist, tuues argipäeviti eetrisse igaõhtuse pooleteise tunni pikkuse meelelahutusliku otsesaate "Õhtu!", lõpetades samal ajal hommikuprogrammi tegemise.

Eesti Meedia telekanalite juhi Rait Killandi sõnul tõestas "Hommiku!" meeskond end kiirelt ning alates jaanuari keskpaigast saavad televaatajaid neid esmaspäevast reedeni näha igal õhtul kell 20 eetrisse minevas uues otsesaates "Õhtu!".

Uut õhtust live-programmi juhib senine hommikuprogrammi meeskond ehk Piret Laos, Robert Rool ja Jüri Butšakov. Lisaks lubab Kanal 2 tugevdada saate kaadritaguseid jõude.

Kanal ei paku enam võimalust vaadata hommikuprogrammi, kuid hommikuti on võimalik televaatajatel jälgida saate "Õhtu!" kordust.

ERR-i küsimusele, miks hommikuprogrammiga kanal lõpetab, vastas Killandi, et tema näeb seda vastupidisena.

"Me mitte ei lõpeta "Hommikut", vaid vastupidi, me alustame "Õhtuga" ja kuna "Õhtu!" võtab parimad tegijad enda alla, siis "Hommik!" lihtsalt lõpeb ära. Niipidi on see. Õhtuse vööndi käivitamine oli primaarne, mitte "Hommiku" kinnipanemine," selgitas Killandi.

Killandi sõnul näitas hommikuprogramm ära, et saadet juhtinud seltskond oli ülivõimekas. "Me saavutasime hommikuse ja päevase väga suure vaadatavuse, aga me saime aru, et potentsiaal sel meeskonnal on palju suurem, kui see seltskond, kes hommikul üldse telekat vaatab. Me lihtsalt tõstame väga hea asja aega, kus on rohkem inimesi teleka taga."

"Õhtu!" alustab Kanal 2 ekraanil vahetult pärast seda, kui ETV eetris lõpeb "Ringvaade".

"Me ei vältinud konkflikti "Ringvaatega", aga me hea meelega ei läinud konflikti ka," ütles Killandi kell 20 algava saate kohta.

"Õhtu!" läheb esmaspäevast reedeni eetrisse kell 20 vahetult pärast uudistemagasini "Reporter" lõppu. Uus otsesaade vältab poolteist tundi kella 21.30-ni, misjärel jätkub saatepäev filmide või omasaadetega.

Killandi kinnitas üle, et kevadhooajal "Nädalalõpp Kanal 2-ga" eetris olema ei hakka. "Kui meil on igal õhtul olemas õhtu Kanal 2-ga, kas seda saadet enam väga vaja on," selgitas ta. Ka "Kuldvillak" kaob jaanuarist ekraanilt, kuid see saade naaseb tõenäoliselt kunagi teleekraanile.

Killandi sõnul ei mõista ta, miks "Kuldvillak" on nii suure tähelepanu all, aga keegi ei räägi sellest, et näosaade ei või superstaari saade ei tule kunagi enam eetrisse.

Kanal 2 majandusliku käekäigu kohta ütles Killandi, et kanali omanik ei nõua õnneks küll suurt raha teenimist, aga pealemaksmine ei ole ka õige.

"Püüame võimalikult vähe kahjumit tekitada ja tegevused on kõik sellega seotud. Aga veel kord, selline õhtu või prime time'i muudatus ja eriti veel otsesaade selles vööndis ei ole säästuprojekt. See on kallis asi. Aga meie lootus on, et meie müügitulemused hakkavad paranema ja turult on rohkem võimalik reklaamiraha kätte saada."

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: ERR/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: