IMF teatas Ukraina laenupaketi heakskiitmisest

{{1545187980000 | amCalendar}}
Rekordpikk Ukraina lipp.
Rekordpikk Ukraina lipp. Autor/allikas: EBU/ERR

Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) direktorite nõukogu teatas teisipäeval peaaegu nelja miljardi dollari suuruse Ukraina laenupaketi lõplikust heakskiitmisest ja 1,4 miljardi USA dollari viivitamatust kasutamiseks eraldamisest.

Ukraina ootas, et IMF kiidaks heaks uue 14-kuise abiprogrammi, mis peaks asendama 2015. aastal heakskiidetud ja märtsis lõppeva IMF-i laiendatud rahastamisvahendi (EFF).

Makromajandusliku finantsabi mahuks on kokku neli miljardit dollarit ja see on mõeldud riigi makrorahandusliku stabiilsuse tagamiseks 2019. aasta valimiste ajal.

"Veel häid uudiseid: nagu me IMF-i tegevdirektori Christine Lagarde'iga kokku leppisime, on IMF-i direktorite nõukogu kiitnud heaks 14-kuise 3,9 miljardi dollari suuruse abiprogrammi Ukrainale. Heaks kiideti ka programmi esimene osa 1,4 miljardit dollarit, mis tehakse peagi kättesaadavaks," kirjutas Ukraina president Petro Porošenko teisipäeva õhtul Facebookis. 

Presidendi sõnul on IMF-i otsus "järjekordne tähtis tõend vaieldamatust edust makromajandusliku stabiilsuse poole ja meie reformide edust". 

Porošenko lisas, et sellised otsused "tugevdavad Ukraina stabiilsust keerukate sise- ja välisväljakutsete olukorras". 

Ukraina keskpanga teatel saab riik esimesed 1,4 miljardit dollarit kätte enne 25. detsembrit. 

Ukraina parlament kiitis novembris heaks 2019. aasta riigieelarve, mille puudujäägiks oodatakse vastavalt IMF-i soovitustele 2,3 protsendi sisemajanduse koguproduktist (SKP). IMF-i teatel on riigieelarve rahuldav.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: