Taani kaitseväe juhataja külastas Tapa linnakut

Taani kaitseväe juhataja kindral Bjørn Bisserup.
Taani kaitseväe juhataja kindral Bjørn Bisserup. Autor/allikas: Sara Skytte/Forsvaret/Wikimedia Commons

Kolmapäeval külastas Eestit Taani kaitseväe juhataja kindral Bjørn Bisserup, kes tutvus kaitseväe Tapa linnaku ja 1. jalaväebrigaadiga ning kohtus Tapal liitlaste lahingugrupis teenivate Taani kaitseväelastega.

Kindral Bisserup kohtus Tapal esmalt oma Eesti kolleegi kindralmajor Martin Heremiga, kellega arutleti NATO Põhjadiviisi tuleviku ja taanlaste liitlaste lahingugrupi panustamise teemadel, teatas kaitseväe peastaap.

Seejärel sai Taani kaitseväe juhataja ülevaate regionaalsest julgeolekuolukorrast ning tutvus Tapal paiknevate Taani kaitseväelaste ja nende väljaõppega.

NATO 28 liitlasriigi juhid otsustasid 2016. aasta juunis Varssavi tippkohtumisel muutunud julgeolekukeskkonna tõttu paigutada alliansi lahingugrupid Eestisse, Lätisse, Leetu ja Poola. Taani on koos Suurbritannia, Prantsusmaa, Belgia ja Islandiga üheks Eestis paiknevasse lahingugruppi panustavast riigist.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: