Vahetus NATO lahingugrupi Ühendkuningriigi üksus

Neljapäeval Tapa linnakus peetud tseremoonial alustas Eestis kaheksakuulist rotatsiooni Yorkshire'i jalaväerügemendi 1. pataljon, mis hakkab Eestis paiknevas NATO lahingugrupis teenima koos Taani kaitseväelastega.

Eestisse saabunud üksus vahetab välja eelmise aasta oktoobri lõpust siin lahingugrupi koosseisus teeninud Kuningliku Wales'i rügemendi pataljoni, teatas kaitseväe peastaap.

1. jalaväebrigaadi ülem kolonel Veiko-Vello Palm tänas kodumaale suunduvat üksust teenistuse eest, tõdedes, et sõdurid tegid väga head tööd ning just igapäevane tihe koostöö erinevate riikide kaitseväelaste vahel teeb NATO-t tugevamaks ning ühtsemaks. 

Rotatsiooni alustavatele sõduritele soovis 1. jalaväebrigaadi ülem aga pühendumist. "Teil on ees kaheksa kuud, mille vältel te peate osalema meie heidutuses ning kui see ei õnnestu, siis ka meie riigi kaitsmises. Ma kutsun teid üles leidma aega ka enesearendamiseks ning seda nii sõduritena kui ka inimestena," märkis kolonel Palm. 

Yorkshire'i jalaväerügement on tänapäeva Ühendkuningriigi ainus maakondlik rügement, mille ajalugu ulatub 17. sajandisse. Rügement on osalenud mitmetel välismissioonidel, sealhulgas Afganistanis, Iraagis ja Kosovos. 

NATO 28 liitlasriigi juhid otsustasid 2016. aasta juunis Varssavi tippkohtumisel muutunud julgeolekukeskkonna tõttu paigutada alliansi lahingugrupid Eestisse, Lätti, Leetu ja Poola. Eestis paikneva liitlaste lahingugrupi juhtriigiks on Ühendkuningriik, panustavateks riikideks on Prantsusmaa ja Taani.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: