Verekeskused ootavad pühade eel doonoreid

Foto: ERR

Eesti verekeskused ootavad verevarudele täiendust, sest ees on ootamas pühad, mil doonoreid vastu ei võeta, aga haiglatel võib erakorralisteks operatsioonideks verd vaja minna. Mitmed verekeskused on sel nädalal avatud ka laupäeviti.

Juba vanasõnagi ütleb: "Natuke ka hea, palju veel parem." Põhja-Eesti verekeskuses pole veel verevarud kriitilise piiiri peal, kuid mõttekas on koguda varusid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Tegelikult ei ole midagi hullu lahti, aga tulemas on pikad pühad ja kuna pea kahe nädala jooksul ei tule meil doonoreid ja ei tule verd sisse, aga välja läheb ikkagi, siis on mõistlik enne pühi oma varud mitmekordistada, et meil ei tekiks probleeme pühade ajal," selgitas Põhja-Eesti regionaalhaigla verekeskuse juhataja Riin Kullaste.

Kui palju haiglad pühade ajal verd vajavad, on prognoosimatu. Doktor Kullaste sõnul on olnud selliseid pühi, kus verekeskused on teatud veregruppidest sõna otses mõttes kuival, aga on ka täiesti rahulikke pühi.

Vajadusel verevarud liiguvad, sest vereteenistused ja haiglad teevad omavahel tihedat koostööd. Varude täiendamiseks on verekeskus Tallinnas sel nädalal pikemalt lahti.

"Selle nädala reedel me pikendame oma lahtiolekuaega ja oleme lahti ka laupäeval, sest oleme saanud inimestelt tagasisidet, et nad tahaksid ka laupäeval tulla ja seekord me nii teemegi. On küll pühade-eelne aeg ja palju asjatoimetusi, aga me loodame, et nad saavad siiski tulla," ütles Kullaste.

Erandkorras on laupäeval avatud ka Tartu Ülikooli kliinikumi verekeskuse uksed.

Kes enne jõule ei jõua, võib minna verd andma ka 27. või 28. detsembril. Uuel aastal avab verekeskus uksed 2. jaanuaril.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: