Piiskop Jourdan: rahu ei tule lihtsalt niisama taevast alla ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Priit Mürk/ERR

Rooma-Katoliku Kiriku piiskop Eestis Philippe Jourdan peab lõppeva aasta üheks olulisemaks sündmuseks paavsti visiiti Eestisse. Jourdan soovitab jõulude ajal mõtelda ka paavsti sõnumile, et hea elu ei ole veel hästi elatud elu.

Jourdan ütles "Aktuaalsele kaamerale" antud usutluses, et aasta üks olulisemaid sündmusi oli paavst Franciscuse Eesti visiit.

"See tekitab siiani häid tundeid - siiani tuleb iga päev inimesi, kes pole katoliku kiriku liikmed, aga ütlevad, et paavsti visiit puudutas ja liigutas neid. Nüüd, kus jõulud käes ja paavsti kõnede kogumik ilmunud, oleks vast õige aeg mõtiskleda ka selle üle, mida paavst ütles."

Paavst Johannes Paulus II visiit Eestisse toimus 10. septembril 1993, mille järel tuli oodata 25 aastat paavsti järgmist visiiti. Jourdan loodab, et edaspidi nii pikka vahet paavsti Eesti külastustega ei teki.

"Kui paavst Eestis oli, siis  ta oli väga rahul sellega, kui soojalt ta vastu võeti. Ta oli liigutatud ja natuke üllatunud. Üllatunud sellepärast, et ootas usuleiget rahvast. Aga mida ta koges nii Kaarli kirikus noortega kohtumisel kui ka Vabaduse väljakul, see näitas sootuks teistsugust pilti."

Rääkides jõuludest, meenutas Jourdan hiljutist palvushommikusööki riigikogus.

"Selle teemaks oli paavsti lause, et hea elu ja hästi elatud elu pole üks ja sama asi. Ma arvan, et jõulude aega sobib see lause väga hästi. Me ju tahame kõik siis süüa hästi, puhata, saada kinke. Ehk kes meist ei tahaks jõulude ajal head elu! Aga selle juures on oluline mõelda ka sellele, et palju tähtsam on see, et elaksin oma elu hästi. Et ma keskenduksin rohkem sellele, mis igale inimesele tähtsaim - see on tema pere."

Jourdani sõnul on tema tänavune jõulusoov sarnane sellele, mis ka varasematel aastatel.

"Me tunneme, et maailmas, aga ka Eestis pole rahu. Rahu inimeste südametes. Ma soovin, nagu on öelnud Jeesus Kristus, et me igaüks oleksime rahu tegijad. Rahu ei tule lihtsalt niisama taevast alla, seda peab igaüks ise ehitama - isiklikul tasandil, peres ja kolleegide seas."

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: