Vene inimõiguslane Ponomarjov pääses vabadusse

Lev Ponomarjov 5. detsembril kohtusaalis.
Lev Ponomarjov 5. detsembril kohtusaalis. Autor/allikas: TASS/Scanpix

Tuntud Venemaa inimõiguslane Lev Ponomarjov pääses reedel vabadusse pärast 16 päeva pikkuse administratiivaresti ära kandmist.

Märkimisväärne on ka see, et Ponomarjov vabastati ühest teisest kinnipidamisasutusest, kuhu ta viidi alles reede hommikul, ning seega ei olnud astunud vabadusse kohas, kus teda ootasid sõbrad ja kolleegid, kirjutab Meduza.

Moskva Tveri kohus mõistis 77-aastase Ponomarjovi 5. detsembril süüdi avalike kogunemiste korra korduva rikkumise eest ja karistas teda 25-päevase arestiga. Kuigi hiljem vähendati Ponomarjovi aresti 16 päevani, tähendas karistus ikkagi seda, et Ponomarjov ei saanud minna oma kaasvõitleja Ljudmila Aleksejeva matustele, sest Tveri kohus keeldus mehe karistuses selles küsimuses ajutist pausi tegemast. Oma otsust põhjendas kohus argumendiga, et Ponomarjov ei ole Aleksejeva lähisugulane.

Ponomarjovile süüks pandud "kuritegu" seisnes selles, et ta tegi Facebookis postituse, kus toetas opositsiooniaktiviste, kes osalesid meeleavaldusel Föderaalse Julgeolekuteenistuse (FSB) hoone ees.

Meeleavaldajad nõudsid teismeliste opositsiooniaktivistide vabastamist ning sanktsioneerimata meeleavalduse käigus võeti rohkelt protestijaid ka kinni. Vene võimud peavad peamiselt end antifašistide ja anarhistidena määratlevaid noori (täpsemalt liikumisi Сеть (Võrk) ja Новое величие (Uus Suurus)) ekstremistideks. Kriitikute hinnangul on kogu noorte vastu peetav kohtuprotsess võimude poolt fabritseeritud.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: