Nõukogu vallandas Läti Televisiooni juhatuse esimehe ja liikme ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Läti ringhäälingu veebileht.
Läti ringhäälingu veebileht. Autor/allikas: ltv.lsm.lv/lv/

Läti riiklik elektroonilise massimeedianõukogu (NEPLP) vallandas ühehäälselt sellele kuuluva Läti Televisiooni (LTV) juhatuse esimehe Ivars Belte ja juhatuse liikme Sergejs Nesterovsi.

Otsus jõustus kohe pärast selle vastuvõtmist reedel, teatasid NEPLP-i esindajad BNS-ile.

NEPLP-i esindajate sõnul ei suutnud LTV 2017-2018. aastatel tagada strateegiliste arendusprojektide plaanimist ja järelevalvet vastavalt ajakavale ja eelarveraamistikule. See lõi riski, et maksumaksjate raha kasutati ebatõhusalt, märkisid esindajad.

LTV juhatust süüdistatakse ka organisatsioonile 2016. aastal suurte arendusprojektide jaoks eraldatud miljoni euro väärkasutamises.

NEPLP viis koos kolmandate osapooltega läbi LTV auditi ja avastas, et telekanal on pakkunud reklaamiteenuseid äriklientidele. Näiteks avastati, et selle aasta oktoobris sõlmis Belte reklaamileppe, mis NEPLP hinnangul tegi avalikõiguslikust ringhäälingust sisuliselt reklaamiagentuuri, mis kasutas avalikku raha äriklientide teenindamiseks.

Andes hinnangu LTV ja selle juhatuse töö tulemustele 2017. aastal, otsustas NEPLP ka juhatusele mitte maksta preemiaid. Juhatuse liikmed pole aga sellega nõus ja nõuavad otsuse tühistamist.

10. jaanuaril korraldab NEPLP konkursi vabanenud juhatuse kohtade täitmiseks.

LTV esindaja Krista Luzie Priedite ütles BNS-ile, et ei saa asja kommenteerida, kuid rohkem teavet avaldatakse tuleval nädalal.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: