Putin lasi õigeusu jõulupühal kahurit

Venemaa president Vladimir Putin Peterburis suurtükki laskmas.
Venemaa president Vladimir Putin Peterburis suurtükki laskmas. Autor/allikas: EPA/Scanpix

Venemaa president Vladimir Putin sai jõulude ajal teha midagi, millest unistavad paljud lapsed: lasta kahurist pauku.

Vene riigipea külastas õigeusu esimesel pühal Peterburis viibides Neeva kaldal asuvat Petropavlovski kindlust ja sai tõmmata hooba kahuril, mis igal keskpäeval pauku teeb. Traditsioon pärineb 1865. aastast. 

Talvekülmas paljapäine Putin võpatas kahuripaugu peale vaid kergelt ning pöördus siis muigega ära.

Putin õnnitles õigeusklikke jõulupühadel

Putin õnnitles jõulupühade puhul õigeusklikke ja kõiki jõule tähistavaid Venemaa kodanikke, teatas Kremli pressiteenistus esmaspäeval.

"Need imelised pühad toovad inimestele rõõmu ja annavad lootust, ühendavad nad ajatute vaimsete ja moraalsete väärtuste, halastuse ja heategevuse traditsioonide ümber. Jõule seostatakse üle põlvkondade kanduvate pere- ja rahvatavade ning siira lootusega paremale tulevikule ja oma suurimate soovide täitumisele," ütles Putin pühadeläkituses. 

Vene siseministeerium: jõululiturgiatel osales 2,6 miljonit inimest

Venemaal osales esmaspäeval jõulujumalateenistustel umbes 5800 asulas üle 2,6 miljoni inimese, teatas siseministeeriumi pressiesindaja Irina Volk. 

Teenistuste ajal õigusrikkumisi ei tuvastatud, lisas Volk.

"Jõulujumalateenistustel tagas korda 44 300 siseministeeriumi töötajat, samuti rahvuskaart ja eraturvateenistused, rahvamalevlased ja vabaühendused. Rakendatud meetmete tulemusel jumalateenistustel korda ei rikutud," vahendas ministeeriumi veebileht Volki sõnu.

Patriarh Kirill kutsus jõlupöördumises alati valguse poolel olema

Moskva ja kogu Venemaa patriarh Kirill rääkis jõulupühal sellekohastest mõtetest ja tegudest. 

"Esiteks - ärge keelduge pidulauast ja kingitustest. See on väga tähtis mõõde inimese elus. Teame, kui kui hea on, kui perekond koguneb laua ümber, kui tulevad lähedased inimesed, kui on võimalus suhelda, toetada üksteist, koos rõõmustada," ütles patriarh jõuluteleusutluses.

Rääkides jõulude tähendusest kristlastele, tõi ta Johannese evangeeliumi sõnad: "Ja valgus paistab pimeduses, ja pimedus ei ole seda omaks võtnud." (1:5)

"Millised väed ei tegutsenud nende kahe aastatuhande vältel, et see valgus kustutada! Ei jõua kokku lugeda, aga see kiirgab endiselt. See kiirgas Rooma orjuse ajal, see säras Bütsantsi keerulises olus, säras tatari-mongoli ikke ajal, säras Vene keirsririigi hiilguses ja Vene kiriku tagakiusamise ajal 20. sajandil ja jääb lõpuni särama," märkis patriarh.

Seejuures soovis ta, et "oleksime alati valguse poolel", sest kui on valgus, on ka pimedus, ja just inimesest sõltub, kelle poolel ta on.

"Seepärast andku Jumal, et meie rahvas jääks vaatamata kõikidele kiusatustele ja ahvatlustele, kogu sellele tänapäeval inimese poole suunatud hingemurendavale teabevoolule valguse poolele. Et inimesed suudaks endiselt näha valgust ja jääda valguse poolele," ütles patriarh Kirill.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: