Metropoliit Eugeni on Konstantinoopoli patriarhaadi suhtes kriitiline

Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kiriku kogudused tähistas pühapäeval jõululaupäeva. Metropoliit Eugeni tervitas õigeusklikke pühade puhul ning oli kriitiline Konstantinoopoli oikumeenilise patriarhaadi suhtes.

Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu kiriku metropoliit Eugeni ütles, et mitte Ukraina õigeusu kirik ei saanud oikumeeniliselt ehk Kontsntinoopoli patriarhaadilt iseseisvust, vaid see anti kiriku lõhestajatele, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ukraina iseseisev õigeusu kirik asutati detsembris. Enne seda oli kirik jagunenud kolmeks ning üks osa oli seotud Moskva patriarhaadiga.

"Annaks Jumal, et see ei viiks verevalamiseni, kuid see võib juhtuda, kuna Konstantinoopol püüab muuta kanoonilisi reegleid. Lihtsalt ei jätku sõnu. Sellepärast, et Konstantinoopol andis autokefaalia just neile kahele kirikut lõhestavale grupeeringule ja mitte Ukraina õigeusukirikule, vaid kahele lõhestavale grupeeringule. See on kanooniliste reeglite karm rikkumine. Õigeusk sellega nõustuda ei saa," rääkis metropoliit Eugeni "Aktuaalsele kaamerale".

Piiskop Eugeni valiti Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kiriku metropoliidiks mais. Enne seda oli ta Moskva Vaimuliku akadeemia rektor.

Kui luterikirikud on rahvast täis jõuluõhtul, siis õigeusklike jaoks on tähtis just jõulude esimene püha ehk 7. jaanuar päev.

Oma pühadesoovis ütles metropoliit Eugeni, et igaühel tasuks vaadata oma hinge ning mõelda sellele, mis on tehtud valesti või jäänud hoopis tegemata.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: