Otse kell 10: Eesti 200 selgitab vastuolulist valimiskampaaniat

Esmaspäeval palju poleemikat tekitanud valimiskampaania käivitanud erakonna Eesti 200 esimees Kristina Kallas kutsus teisipäevaks kokku pressikonverentsi, kus ta esineb avaldusega. ERR.ee näitab kell 10 algavat pressikonverentsi otsepildis.

Esmaspäeval üleöö Hobujaama trammipeatusesse tekkinud provokatiivsed valimisreklaamid panid sotsiaalmeedia pahaselt kihama. Plakatid jagasid ooteala justkui kaheks, millest ühel olid eesti- ja venekeelsed plakatid kirjaga "Siin ainult eestlased" ning teisel eesti- ja venekeelsed plakatid kirjaga "Siin ainult venelased". Muud teksti peale üleskutse küsimuste korral helistada ei olnud. Seejuures erinesid kahel plakatil toodud numbrid teineteisest.

Eestikeelsel numbril helistades teatas moonutatud häälega meeshäälne automaatvastaja, et 3. märtsil toimuvad riigikogu valimised, kus "tema" kandideerib ning rõhutas, et "meie, eestlased, peame kindlasti kokku hoidma; vaata kindlasti, et sa seisad õigel poolel", seejuures jättis automaatvastaja ütlemata, kes see "mina" on, kelle poolt hääletama peaks.

Venekeelsel numbril helistades kordus sama tekst vene keeles, ainult et eestlaste asemel oli juttu venelastest, kes peavad kindlasti kokku hoidma ja vaatama, et seisavad õigel poolel.

Kallas selgitas erakonnakaaslastele esmaspäeval, et aktsiooni eesmärk oli näidata, kuidas vaid üks plakat suudab ühiskonda lõhestada.

"Eesti inimeste ette tõsteti ühiskonna peegel - näidati, mis meil ühiskonnas on valus koht. Reaktsioonid näitasid just seda, et on valus," kirjutas Kallas.

Kallase sõnul peaksid teisipäeva hommikul üles pandud plakatid kutsuma üles looma ühtset haridussüsteemi.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: