Sepp: konkurendid on andmas Keskerakonnale loobumisvõitu

Praeguse valimiskampaania temperatuuri juures on raske näha võitjana kedagi teist kui Keskerakonda, sest teised erakonnad on andmas loobumisvõitu, ütles viis aastat tagasi parteipoliitikast lahkunud Evelyn Sepp.

Endise keskerakondlase sõnul ei saa väita, et Keskerakond teeks head kampaaniat või oleks neil teistest parem programm, vaid konkurendid justkui ei taha valimisi võita. "Kampaaniad on nii nõrgad, et nad on andmas loobumisvõitu," rääkis Sepp ERR.ee veebisaates "Otse uudistemajast".

Reformierakonna esimehe Kaja Kallase kohta ütles Sepp, et tegu on igati särava naise, hea spetsialistiga, kuid ta ei kanna välja juhi kuvandit.

"Meeskonnaühtsusest nende puhul rääkida on ka raske. Meeskonnatunnet ma kõrvalseisjana ei näe. See on valus küsimus reformierakondlastele. Mis üle jääb, on teha head nägu ja päästa, mis päästa annab. Lõpmatu segadus ja energiapuudus paistab sealt," iseloomustas Sepp.

Ükski erakond ei kõneta Sepa hinnangul inimesi viisil, mis annaks neile individuaalselt strateegiaid hakkamasaamiseks.

"Üks asi on lubada inimestele äratuntavaid loosungeid. Teine asi on pakkuda väga turbulentses arenguetapis uusi hakkamasaamisestrateegiaid," märkis Sepp.

Ta toonitas, et näiteks Keskerakonna esimees Jüri Ratas on sellest erakordselt kaugel.

"Ka inimesed ei oska neid veel küsida. Kui oled turbulentsis, on sul väga raske ise küsida ja sõnastada seda, mida tegelikult vaja. Majanduskasv teeb mugavaks. Olenemata sellest, mida tahame, oleme muutuste sees. Me ei saa mingi valemiga tagasi rahulolu ning stabiilsust sellisel viisil, nagu me seda siiamaani mõistnud oleme," rääkis Sepp.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: ERR.ee, "Otse uudistemajast"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: