Kreeka sai valitsuse usaldushääletuse eel uue kaitseministri

Kreeka uus kaitseminister Evangelos Apostolakis ja peaminister Alexis Tsipras.
Kreeka uus kaitseminister Evangelos Apostolakis ja peaminister Alexis Tsipras. Autor/allikas: EPA/Scanpix

Kreeka peaminister Alexis Tsipras määras esmaspäeval kaitseministriks relvajõudude staabiülema admiral Evangelos Apostolakise.

Senine kaitseminister Panos Kammenos astus eelmisel nädalal tagasi ja viis oma erakonna valitsusest välja, sest nad olid vastu Makedooniaga sõlmitud nimeleppe ratifitseerimisele.

Kammenose tagasiastumine võib lõppastmes kutsuda esile uued parlamendivalimised.

Peaminister Alexis Tsipras taotles tagasiastumise järel pühapäeval valitsuse usaldushääletust parlamendis.

Parlamendi spiiker ütles, et usaldushääletuse ettepaneku debatt algab teisipäeval ning hääletus võib toimuda kolmapäeva õhtul.

Tsiprase vasakpoolsel erakonnal Syriza on 300-liikmelises parlamendis 145 saadikut, kuid valitsus võib usaldushääletuse läbida vaid 120 poolthäälega, kui piisavalt palju saadikuid jätab hääletusel osalemata.

Kammenose erakonnal Sõltumatud Kreeklased (ANEL) on parlamendis seitse mandaati.

Makedoonia parlamendisaadikud otsustasid reedel nimetada oma riik ümber Põhja-Makedoonia Vabariigiks, kuid lepe jõustub vaid siis, kui leppe kiidab heaks ka Kreeka parlament.

Osa Kreeka parlamendiliikmeid on nimemuudatusele vastu, sest nad arvavad, et sõna "Makedoonia" kaasamine kätkeb endas nõudmist Kreeka samanimelisele provintsile ja antiik-Kreeka pärandile.

Admiral Apostolakis käis käesoleva aasta aprillis ka visiidil Eestis.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: