Kohtuvaidlus ähvardab sulgeda diakooniahaigla ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti evangeelsele luterlikule kirikule (EELK) kuuluvat diakooniahaiglat ähvardab sulgemine, kui Keila haiglal õnnestuks kohtusse jõudnud riigihanke vaidlusest võitjana väljuda. Keila Haigla ei ole rahul, et nad haigekassa hankes piisavalt hoolduskohti ei võitnud.

Harju maakonna statsionaarse õendusabi riigihanke tulemusi on juba kaalutud riigihangete vaidluskomisjonis ning reedel ka halduskohtus. Kohtu otsus selgub kuu lõpus ning koos sellega ka diakooniahaigla ja Keila haigla tulevik, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Diakooniahaigla juhataja Jelena Leibur ja sihtasutuse nõukogu esimees Ove Sander ütlesid, et statsionaarse õendusabi lepngust ilmajäämine tooks diakooniahaiglale tõsised probleemid.

"Me oleme paljudes asjades üsna unikaalses seisus. Näiteks see, et meil on hospiits ja me oleme seda teenust osutanud alates 2002. aastast. Me oleme seda arendanud. Me oleme sellega kenasti toime tulnud, kuigi hospiitsi teenust haigekassa nimekirjas ei ole, aga seda rahastatakse statsionaarse õendusabi real ja osa tööd tuleb ära teha vabatahtlikkuse alusel," selgitas Leibur.

"Pidades silmas suurt nõudlust ja kohtade puudust, on meil konkreetsed plaanid ka laieneda. Me soovime ka ju endale pinda juurde saada. Nii et seda varianti me muidugi mõelda kindlasti ei taha ja ma olen selles täiesti veendunud, et varem või hiljem me ka selle õiglase otsuse ehk ka haigekassa lepingu saame," rääkis Sander.

Leibur ütles, et vaidlus, mida praegu peetakse, ei ole seotud õendusabi kvaliteediga, vaid on pigem juriidiline. Ta selgitas, et haigekassa otsusega diakooniahaigla sai statsionaarse õendusabi lepingu, kuid vaidluskomisjoni otsusel jäi sellest ilma.

Haigekassast saadeti "Aktuaalsele kaamerale" esialgne pingerida. Harjumaal statsionaarse õendusabi hankes hindas haigekassa pakkumiste tegijate vastavust hanketingimustele ja selle põhjal kujunes pingerida ja jagunesid ravijuhud. Kokku oli statsionaarse õendusabi hankes saadaval 4042 ravijuhtu.

Haigekassa selgitas, et kõik ettevõtted peale Keila haigla, said pingerea alusel nii palju kui nad küsisid ja Keila haigla sai nii palju kui teistest üle jäi ehk siis 714. Sellega Keila haigla rahul polnud ning sellest said alguse ka vaidlused.

Keila haigla tegevjuht Anders Tsahkna ütles "Aktuaalsele kaamerale", et ei soovi enne kohtu otsust pikemat kommentaari anda. Küll aga lisas ta, et peab riigihanke mehhanismi kohmakaks ja ebaotstarbekaks.

Statsionaarse õendusabi seniseid lepinguid on haigekassa pikendanud 31. märtsini.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: