Haigekassa otsib endiselt võimalusi diakooniahaigla hospiitsteenuse rahastamiseks

Foto: ERR

Haigekassa loodab leida lahenduse, kuidas jätkata diakooniahaigla hospiitsiteenuse rahastamist. Diakooniahaigla leping haigekassaga lõpeb 30. juunil.

Diakooniahaigla kaebus on jäänud rahuldamata kõigis kohtuastmetes ning jõusse on jäänud otsus, et diakooniahaigla ei saa haigekassalt statsionaarse õendusabi lepingut, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Hospiitsteenust haigekassa nimekirjas ei ole ning diakooniahaigla rahastab hospiitsi statsionaarse õendusabi kuludest. Hospiits on mõeldud neile, keda ravida enam võimalik ei ole.

Haigekassa juhatuse esimees Rain Laane ütles, et praegu töötab haigekassa välja hospiitsteenuse kirjeldust, et lisada see uuest aastast haigekassa hinnakirja. Keeruliseks kujuneb selle aasta teine pool, kui üks leping on läbi ja uut pole.

"Jah, tegelikult see on tõsi ja üheks võimaluseks on kardinaalselt ümber korraldada rahastamisvõimalused, aga seda ju kuu või kahega ei tee. Aga ma arvan, et siinkohal oleks kohane vaadata värske pilguga ka neid põhimõtteid ja korda, mille elusel siis võrguvälised raviasutused saavad taotleda rahalist toetust ka haigekassast," rääkis SA Diakooniahaigla nõukogu esimees Ove Sander.

"See poolaasta tuleb leida, kuidas diakooniahaigla kindlasti jätkab. Siis 1. jaanuarist saame hospiitsteenusega edasi minna. Seda hirmu, et diakooniahaigla peaks pooleks aastaks uksed kinni panema, tahan inimestelt maha võtta. Teeme kõik, et nii ei juhtuks," ütles Laane.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: