Diakooniahaigla hospiitsi jätkamine on endiselt lahtine

Foto: ERR

Diakooniahaigla hospiitsi ähvardab endiselt sulgemise oht, sest Tallinna halduskohus jättis esmaspäeval haigla kaebuse rahuldamata ning jõusse jääb otsus, et diakooniahaigla ei saa haigekassalt statsionaarse õendusabi lepingut. Diakooniahaigla kaebab otsuse edasi.

Eesti evangeelse luterliku kiriku (EELK) diakooniahaigla nõukogu esimees Ove Sander ütles "Aktuaalsele kaamerale", et juhul, kui otsus jääb jõusse ka järgmistes kohtuastmetes, siis osutab diakooniahaigla ehk veel mõningaid hooldusteenuseid, kuid hospiits enam pole. Hospiits on mõeldud neile, keda ravida enam võimalik ei ole.

"Võimaldatakse väärikas lahkumine siit elust ja on selge see, et Eestis neid kohti on väga vähe. Kui nüüd üks nendest vähestest kohtadest - diakooniahaigla - peaks kinni minema, siis see on väga kurb," rääkis Sander.

Ta kinnitas, et haiglal on kümme päeva aega apellatsioonikaebuse esitamiseks ning seda kindlasti ka tehakse.

Hospiitsi teenust haigekassa nimekirjas ei ole. Diakooniahaigla rahastab seda statsionaarse õendusabi real.

Vaidlus statsionaarse õendusabi lepingute üle on olnud üsna pikk. Haigekassa reastas Harjumaa statsionaarse õendusabi hankes osalejad vastavalt hanketingimustele ning saadaval oli kokku 4042 ravijuhtu. Kõik, peale Keila haigla, said täpselt nii palju kui nad küsisid.

Pingereas viimaseks jäänud Keila haigla saatis kaebuse riigihangete vaidluskomisjonile, viidates võimalikele vigadele hindamises. Komisjon leidis, et hindamisel on tehtud vigu ning Keila haigla pääses pingereas ette diakooniahaiglast, kes jäi lepingust ilma.

Esmaspäevane kohtuotsus jättis riigihangete vaidluskomisjoni otsuse jõusse.

Keila haigla tegevjuhi Anders Tsahkna sõnul oleks Keila haigla tahtnud saada rohkem statsionaarse õendusabi ravijuhte.

"Keila haigla on välja ehitatud Euroopa Liidu vahendite toel ja tegelikult on ehitatud sinna 350 voodikohta, mis on universaalse iseloomuga, et saab osutada nii statsionaarset õendusabiteenust kui ka hooldekoduteenust. Meie täituvuse plaan Euroopa Liidu projekti kohaselt on tegelikult 175 kohta ja seda me ikka ei saanud," selgitas Tsahkna.

"Võib-olla võiks raha patsiendiga kaasas käia ja hoopis selle kaudu siis inimesed ise valivad, kuhu minna ravile. Meil ei ole tegeikult raviteenuste järjekord, meil on raha järjekord," lisas ta.

Diakooniahaiglas tegutseb hospiits alates 2002. aastast.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: