Iisrael teatas Iraani sihtmärkide ründamisest Süürias

{{1548039240000 | amCalendar}}
Foto: Reuters/Scanpix

Iisraeli kaitsejõud (IDF) teatasid pühapäeva hilisõhtul taas Iraaniga seotud sihtmärkide ründamisest Süürias.

IDF-i teate kohaselt korraldati rünnakud vastuseks Süüria territooriumilt mõned tunnid varem Iisraeli tulistatud raketile.

"Mõni aeg tagasi peatas õhutõrjesüsteem Raudkuppel Golani kõrgendike pihta tulistatud raketi," öeldi Iisraeli sõjaväe avalduses.

Venemaa armee andmetel hävitas Süüria õhutõrje seitse Iisraeli hävitajatelt F16 tulistatud raketti.

Süüria riiklik uudisteagentuur SANA teatas varem päeval sõjaväeallikatele viidatest Iisraeli õhulöögist Damaskuse lähedal. Vabaühenduse Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus juht Rami Abdel Rahman ütles, et õhurünnaku sihtmärgiks oli Kisweh' piirkond Damaskuse lähedal.

Iisrael andis ka 12. jaanuaril õhulöögi Damaskuse lennuvälja lähedal asuvatele ladudele, kus hoiti Iraani relvi. Tookord kinnitas rünnakut Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu.

Iisrael on tõotanud peatada oma peavaenlase Iraani katseid end Süürias sõjaliselt sisse seada ning on korraldanud sadu õhurünnakuid väidetavate Iraani sõjaliste sihtmärkide pihta.

Moskva: Iisraeli õhulöögis hukkus neli Süüria sõdurit

Iisraeli õhulöögis hukkus ööl vastu esmaspäeva neli ja sai haavata kuus Süüria sõdurit, teatas Vene kaitseministeeriumi riigikaitse kontrollkeskus.

Keskuse teatel hävitas Süüria õhutõrje üle 30 Iisraeli tiibraketi ja juhitava pommi.

Rünnakus sai kannatada Damaskuse rahvusvahelise lennuvälja taristu.

Vabaühendus: Süürias hukkus Iisraeli õhulöökides 11 inimest

Iisraeli õhulöögid ja pind-pind raketid, mis tabasid ööl vastu esmaspäeva Süüria pealinna, surmasid vähemalt 11 võitlejat, nende seas kaks süürlast, teatas Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus esmaspäeval. 

Iisraeli luureminister: asusime Iraaniga Süürias otsesesse vastasseisu

Iisraeli luure- ja transpordiminister Yisrael Katz ei välista vastuseisu tugevdamist Iraani katsetele kinnistada oma mõju Süürias, kirjutas ajaleht Jerusalem Post esmaspäeval.

"Meie poliitika on muutunud. See on avalik vastasseis Iraaniga. Kui tekib vajadus seda vastasseisu süvendada, teeme seda," ütles ta raadiousutluses.

"Me ei lase neil Süürias kinnistuda," lisas minister.

Ta rõhutas, et Iisraeli rünnak Iraani eliitüksuse Quds objektidele oli selge läkitus selle juhile Qassam Suleimanile ja revolutsioonikaardile.  

Katz märkis, et läinud nädalal Iisraeli pihta tulistatud rakett oli sihitud Hermoni mäel asuvale mäesuusakuurordile.

"Kes meid ka ei ründaks, maksab ta kallist hinda," ähvardas Katz.

Iraani õhujõudude juht ähvardas Iisraeli

Iraani õhujõudude juht kindral Aziz Nassirzadeh hoiatas esmaspäeval, et tema väed on "kannatamatud ja valmis" võitluseks Iisraeli vastu eesmärgiga juudiriik hävitada. 

Iraani riigitelevisiooniga seotud uudisteportaali YJC.ir teatel ähvardas lennuväe ülem, et õhujõudude "noor põlvkond on kannatamatult valmis võitluseks sionistliku režiimiga, et see maa pealt pühkida".

Hoiatus tuli mõni tund pärast seda, kui Iisraeli hävitajad ründasid Süürias Iraani sõjalisi sihtmärke. 

Venemaa võib vastuseks Iisraeli rünnakule Süüriasse lisarelvi saata

Kui Iisrael jätkab rünnakuid Süürias asuvatele objektidele, võib Venemaa saata Damaskusele lisarelvi, ütles Vene riigiduuma väliskomisjoni aseesimees Andrei Krassov esmaspäeval Interfaxile. 

"Venemaa kannatus ei ole lõputu. Kui Iisrael jätkab lööke, on täiesti võimalik, et Süüriasse saadetakse parandatud lahinguomadustega lisasõjatehnikat," ütles Krassov, kommenteerides Iisraeli pühapäevaöiseid õhulööke Iraaniga seotud sihtmärkidele Süürias. 

Krassovi sõnutsi ohustavad Iisraeli löögid Vene sõjalist kontingenti Süürias. 

"Halb on see, et ÜRO on selles küsimuses vait. Kuigi Iisrael ründas Süüriat varemgi, on nüüd löögi all Damaskuse rahvusvaheline lennujaam. Iisrael rikkus jõhkralt rahvusvahelist õigust. See on agressiooniakt iseseisva riigi vastu," väitis Krassov.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: