Allikas: Netanyahu kohtus salaja Maroko välisministriga

Maroko välisminister Nasser Bourita.
Maroko välisminister Nasser Bourita. Autor/allikas: EPA/Scanpix

Väljaande Axios allika kinnitusel toimus septembrikuise ÜRO peaassamblee ajal salajane kohtumine Iisraeli peaministri Benjamin Netanyahu ja Maroko välisministri Nasser Bourita vahel.

Iisraeli ametnikust rääkis Axiosele, et Netanyahu oli välisministrile öelnud, et Iisrael soovib suhteid Marokoga normaliseerida. Samuti olevat Netanyahu valmis Marokot ka avalikult külastama sarnaselt visiidile, mille ta tegi möödunud aasta novembris Omaani.

Samuti olevat Netanyahu ja Bourita arutanud Iraaniga seonduvaid küsimusi. Maroko on katkestanud diplomaatilised suhted Teheraniga viidates süüdistustele, mille kohaselt üritab Iraan sekkuda Maroko siseasjadesse.

Iisraeli ja Maroko vahel pole olnud ametlikke diplomaatilisi suhteid pärast teise intifada algust 2000. aastal. Maroko oli üks neist riikidest, kes asus Iisraeliga diplomaatilisi suhteid looma pärast Oslo rahuprotsessi ning ametlikud suhted seati sisse 1995. aastal.

Iisraeli peaministri büroo ei eitanud Axiosele kohtumise toimumist, kuid märkis, et nad ei kommenteeri kontakte riikidega, kellega Iisraelil pole ametlikke suhteid.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: