Süürias hukkus Iisraeli õhurünnakutes kolm sõdurit ja seitse välisvõitlejat

Iisraeli õhuvägi.
Iisraeli õhuvägi. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Süürias sai Iisraeli õhurünnakutes surma 10 inimest, sealjuures kolm Süüria sõdurit ja seitse välisvõitlejat, teatas pühapäeval Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus.

Nad hukkusid rünnakutes pealinna Damaskuse lähistel, kus paiknevad Süüria ja Iraani sõdurid, aga samuti Liibanoni šiiarühmituse Hezbollah' võitlejad.

Tapetud võõrvõitlejate rahvust vabaühendus ei täpsustanud. 

Iisraeli rünnakud olid vastuseks raketitulele naaberriigist, teatasid relvajõud, mille andmetel tulistati Süüriast Golani kõrgendikel asuva Hermoni mäe suunas kaks raketti, millest üks leiti Iisraeli territooriumilt.  

Selle peale ründas Iisraeli sõjavägi kaht Süüria suurtükipatareid, mitmeid vaatlus- ja luureposte Golani kõrgendikel, aga ka õhutõrjepatareid SA-2. 

Süüria ametlik uudisteagentuur SANA teatas sõjaväeallikaile viidates, et õhutõrje avas tule Iisraelist tulistatud vaenlase rakettide pihta, mille sihtmärgiks olid positsioonid Damaskusest edelas.

Iisraeli relvajõud aga kinnitasid, et selle õhutõrjesüsteemid aktiveeriti Süüria rakettide tõttu, millest ükski Iisraelis ei plahvatanud. 

Sõjavägi märkis, et peab Süüria režiimi vastutavaks iga Iisraeli vastu astutud sammu eest.

Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu ütles, et korralduse õhulöökideks andis tema. 

"Me ei kavatse sallida oma territooriumi tulistamist ning vastame jõuliselt igasugusele enda vastu suunatud agressioonile," ütles peaminister. 

Iisrael on korraldanud Süürias sadu õhurünnakuid, enda väitel Iraani ja Hezbollah' sihtmärkide vastu. Iisraeli sõnul ei kavatse nad lasta Iraani vägedel Iisrael lähistel kanda kinnitada. 

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: