Linnamäe lõi meediaäride juhtimiseks uue haldusfirma

Margus Linnamäe.
Margus Linnamäe. Autor/allikas: ERR

Margus Linnamäe suurosalusega UP Invest lõi kontserni omanduses olevate meediasuunitlusega firmade juhtimiseks uue haldusfirma Media Investments Holding OÜ, mille juhatusse asusid Linnamäe ise, UP Investi juhatuse liige Sven Nuutmann ja AS-i Eesti Meedia juhatuse liige Kristel Volver.

Linnamäe sõnul on ettevõtete ümberstruktureerimise eesmärk grupeerida konkreetses valdkonnas tegutsevad firmad ühtse juhtimise alla. Nii koondab Media Investments Holdingu tütarettevõte Baltic Classifieds Group OÜ nii Eestis, Lätis kui Leedus kuulutuseäridega seotud ettevõtteid, nende hulgas näiteks Allepal OÜ-d, Diginet LTU UAB-d ja City24.

Media Investments Holdingu teise tütarettevõtte AS-i Eesti Meedia halduses on ärisuund, mis tegeleb kõigis kolmes Balti riigis süvendatult klassikalise meediaga. Nii juhib AS Eesti Meedia teiste hulgas Postimehe ja kontserni maakonnalehtede, Kanal 2 ja selle sõsarkanalite, Eesti Meedia raadiojaamade, samuti BNS Leedu, TV Net Sia, 15min UAB, SA Eesti Meedia Fondi ja Loovagentuuri tegevust.

Media Investments Holdingu alla kuuluvad ühtlasi firmad Eestis, Lätis ja Leedus, mis tegelevad monitooringuteenuste pakkumise, trükiteenuste ja meelelahutusega, teiste hulgas AS Kroonpress, Apollo Ekraanid OÜ, Apollo Film Production OÜ, BMMG, Mediaskopas ja Leta SIA.

Linnamäe sõnul ei tasu ettevõtete struktuuri ümberkujundamise tagant otsida varjatud soovi mõni üksus tulevikus maha müüa. "Muudatuste eesmärk on tagada senisest selgem juhtimine ja seeläbi ka ettevõtete hoogsam ja kvaliteetsem areng," selgitas Linnamäe.

Baltimaade juhtiva investeerimisfirmana keskendub UP Invest tervishoiu-, meedia-, kinnisvara- ja jaekaubanduse ning cleantech riskikapitali ja jaeteeninduse valdkonna investeeringutele.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: