Oxfam: maailma 26 rikkaima vara võrdub inimkonna vaeseima poole omaga

USA dollarid.
USA dollarid. Autor/allikas: Jacquelyn Martin/AP Photo/Scanpix

Maailma 26 rikkama inimese varandus ühtekokku on nüüd sama suur kui inimkonna vaesema poole oma, teatas esmaspäeval heategevusorganisatsioon Oxfam, hoiatades, et kontrolli alt väljunud ebavõrdsus õhutab rahva viha ja ohustab demokraatiaid.

Organisatsiooni raporti kohaselt kasvas miljardäride varandus 2018. aastal koos arvestatuna iga päev 2,5 miljardi USA dollari võrra, mis teeb aastas kokku 12 protsenti.

Maailma 3,8 miljardi vaeseima inimese varandus aga kahanes mullu 11 protsenti.

Maailma jõukaima inimese, Amazoni tegevjuhi Jeff Bezose varandus kasvas mullu 112 miljardi dollari võrra, märkis Oxfam, lisades, et vaid üks protsent tema varast on võrdne kogu 105 miljoni elanikuga Etioopia tervishoiueelarvega.

Oxfam nõudis valitsustelt maksutõuse ja hoiatas, et valitsused suurendavad ebavõrdsust, kärpides avaliku sektori rahastust.

Oxfami raporti kohaselt saaks rikastelt 0,5 protsenti rohkem maksu kogudes muu mulgas koolitada 262 miljonit last, kes pole haridust saanud, ning osutada tervishoiuteenust, mis päästaks 3,3 miljoni inimese elu.

Oxfami uus raport nägi päevavalgust enne Davosis algavat Maailma Majandusfoorumit, millel osalevad kolm maailma 26 kõige jõukamast inimesest.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: