Tallinn võtab vastu Maarjamäe jalgpallihalli detailplaneeringu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Jalgpallihalli eskiis.
Jalgpallihalli eskiis. Autor/allikas: FC Levadia

Tallinna linnavalitsus võtab kolmapäevasel istungil vastu Piritale kavandatava Maarjamäe jalgpallihalli detailplaneeringu.

"Detailplaneering annab võimaluse rajada 4 hektari suurusele maa-alale kuni kolmekorruselise spordihall-administratiivhoone ja kuni kahekorruselise teenindushoone," ütles abilinnapea Andrei Novikov pressiteate vahendusel.

Novikovi sõnul on Tuulenurga 1 kinnistu detailplaneering kooskõlas linnaosa üldplaneeringuga, kus on ala juhtotstarbeks määratud üldkasutatavate ehitiste ala.

Tuulenurga 1 kinnistu pindala on 32 284 ruutmeetrit ning selle omanik on Riigi Kinnisvara AS. Hoonestusõiguse omanik Spordiklubi FC Levadia on rajanud kinnistule kunstmuruga jalgpalliväljaku ja tenniseväljaku ning naturaalmuruga jalgpalliväljaku.

Krundile jääb peale sisehalli ehitamist kolm jalgpalliväljakut ja üks tenniseväljak. Ümber staadioniala on lubatud kuni 6 meetrine võrkaed, idaosas tuleb olemasolev võrkpiire asendada müratõkkeseinaga.

Rajatav jalgpallihall on planeeritud võimalikult eemale madalatest ühepereelamutest. Halliga liituvasse 3-korruselisesse administratiivplokki on kavandatud ruumid, mis on vajalikud spordihall-administratiivhoone funktsioneerimiseks.

Detailplaneeringu koostamine algatati linnavalitsuse 14. mai 2014 korraldusega. Detailplaneeringu koostas OÜ Arhitektuuribüroo Eek & Mutso.

Spordiklubi FC Levadia on võtnud 22. augustil 2018 sõlmitud halduslepinguga kohustuse tagada oma vahendite arvelt detailplaneeringu kohaste avalikult kasutatavate teede ja tänavavalgustuse, truubi ja sademeveekraavi ehitamise.

Pärast vastuvõtmist korraldavad Tallinna Linnaplaneerimise Amet ja Pirita Linnaosa Valitsus detailplaneeringu avaliku väljapaneku.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: