Jalgpallihall kerkib memoriaali kõrvale kriitikale vaatamata ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Jalgpallihalli eskiis.
Jalgpallihalli eskiis. Autor/allikas: FC Levadia

FC Levadia planeeritav jalgpallihall Tallinnas Maarjamäel asuva kommunismiohvrite memoriaali kõrvale tuleb vaatamata kriitikale, kuna selle planeering algatati enne memoriaali ehitamist. Samasse kanti Ajaloomuuseumi kõrvale loodava spaa puhul on enne ehituse algust vaja veel lahendada eriarvamusi seoses täiendava liikluskoormusega Pirita teele.

Detailplaneeringu kohaselt rajatakse vähendatud mõõtudega ehk 60x40 meetrit jalgpallihall koos riietusruumide ja klubihoonega Maarjamäe jalgpallikeskuse merepoolsesse ossa. Samuti paigaldatakse kunstmuruväljaku äärde, Tuulenurga ja Saare tänavate juurde müratõkkesein, et summutada palliplatsilt kostuvaid helisid. Halli rajamine on saanud kriitikat, eesotsas kommunismiohvrite memoriaali ühelt loojalt Kalle Vellevoogilt, kuna memoriaali ümbritsev õhkkond läheks kaotsi.

Tallinna abilinnapea Andrei Novikovi sõnul tuleb hall kindlasti, kuna kinnistu detailplaneering algatati 2014. aastal ehk enne kommunismiohvrite memoriaali loomist.

"Kui toimus arhitektuurikonkurss ja kui otsiti kohta memoriaalile, siis olid need tingimused ka memoriaali loomisel teada, et seal kõrval on plaanitud selline hoonestus. Nüüd ongi küsimus õigustatud ootuses sellelt huvitatud isikult, kes spordihalli soovib sinna rajada ja siinkohal ma ei näe küll ühtegi põhjust, miks ta ei peaks saavutama oma tahtmist. Seda enam, et tema alustas oma protsessiga aastal 2014, kui kommunismiohvrite memoriaalist ei olnud kellelgi mingit aimugi," rääkis Novikov ERR-ile.

Novikovi sõnul käib praegu planeerimisprotsess ja ehituse algus sõltub omanikust. Tulevikus on võimalik ka linna osalus finantseerimisel, kuid see on Novikovi sõnul veel lahtine.

Ettevõtja Anatoli Kanajevi Maarjamäele kavandatava hotelli ja spaa- ning konverentsikeskuse kümme aastat kestnud detailplaneeringu protsess on aga jõudnud arutelude staadiumisse, lahendamata on veel mõned erimeelsused, ütles Andrei Novikov. Peamiselt on tegemist transpordiküsimustega, osa tuleneb ka Ajaloomuuseumi piiridest ehk kas keskus jääb osaliselt muuseumi alasse. "Pigem ei jää sinna. Ja õhku on jäänud küsimus, kuivõrd suurt liikluskoormust tekitab spaa täiendavalt Pirita teele. Samas, kui vaatame transpordiameti seisukohti, siis nad pigem kalduvad sinnapoole, et nad ei tekita nii suurt liikluskoormust," ütles Novikov.

Ehitustööde algus sõltub mõlema projekti puhul eraomanikest ning nende algust ei osanud Andrei Novikov prognoosida.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: