Pakaselisel teisipäeval ulatus Eesti elektritarbimine rekordi lähedale

Härmas elektriliinid
Härmas elektriliinid Autor/allikas: Minupilt.err.ee/

Eesti elektritarbimine oli teisipäeval väga lähedal kõigiaegade rekordtasemele, kui viieminutiline keskmine tarbimine ulatus kella 10 paiku 1549 megavatini.

Kui kõige kõrgem viieminutiline elektritarbimine oli teisipäeval 1549 megavatti, siis kõige kõrgem ajalooline tase oli 2010. aasta 28. jaanuari õhtusel tipptunnil, kui see ulatus 1587 megavatini. Tunni keskmine tarbimine oli teisipäeval kella 9 ja 10 vahel 1543 megavatti.

Kõrge tarbimine kajastus ka elektrihinnas, mis ulatus teisipäeval kella 9 ja 10 vahel 80,23 euroni megavatt-tunni kohta. Tarbimisrekordi ajal 2010. aasta jaanuaris aga Eestis veel elektribörsi polnud ning kõigile tarbijatele kehtis reguleeritud hind 30 euro lähedal.

Hoolimata kõrgest tarbimisest ületas Eestis toodetud elekter tarbimist. Esmaspäeval oli tootmine kella 7-st kuni 22-ni üle 2000 megavatti ning oli teisipäeva päeval veidi alla 2000 megavati.

Kõrge tarbimise taga on külm ilm, teisipäeva hommikul kella 8 ajal mõõdeti viimase kahe aasta jaanuarikuu külmarekord Väike-Maarjas, kus temperatuuriks mõõdeti 25,3 miinuskraadi.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: