Trump ja kongress kiitsid heaks valitsusseisaku lõpetamise

{{1548444480000 | amCalendar}}
Foto: Kevin Lamarque/Reuters/Scanpix

USA president Donald Trump allkirjastas reedel seaduse, millega lõpetati USA ajaloo pikim valitsusseisak.

Dokumendi järgi on tegemist ajutise meetmega, kuna Trump nõuab kongressilt jätkuvalt "õiglast" lepet müüri rahastamise kohta Mehhiko piiril. 

Vabariiklaste ja demokraatide kokkuleppe kiitsid ühehäälselt heaks nii esindajatekoda kui senat, mille järel vabariiklasest president selle allkirjastas. 

Valitsusseisaku tõttu jäi üle 800 000 USA riigitöötaja viieks nädalaks ilma palgata. 

Trump ähvardas, et kui piirimüüri rahastamise küsimuses kolme nädala jooksul läbimurdeni ei jõuta, siis võib ta kuulutada välja uue valitsusseisaku või riikliku eriolukorra. 

"Järgneva 21 päeva jooksul eeldan, et demokraadid ja vabariiklased teevad tööd heas usus," ütles Trump reedel. 

"Meil tõesti ei ole mingit muud valikut, kui ehitada võimas müür või terasbarjäär," lisas ta. 

Rahvusvahelise reitinguagentuuri S&P Global Ratings teatel kaotas USA majandus valitsusseisaku ajal kuus miljardit dollarit, mida "on enam kui 5,7 miljardit, mida Valge Maja palus müüri jaoks". 

USA valitsusseisak algas 22. detsembril. 

Trumpi hinnangul on piirimüür oluline, kuna see aitaks kaasa kuritegevuse ja ebaseadusliku immigratsiooni pidurdamisele. Paljude demokraatide sõnul on piirimüür Trumpi eraprojekt oma valimislubaduse täitmiseks, millega juhitakse tähelepanu eemale immigratsiooni keerukamatest probleemidest. 

Trump tänas reedel pöördumises föderaaltöötajaid, kes demokraatide ja Valge Maja vastasseisu tõttu ilma süüta kannatama pidasid. 

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: ERR/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: