Jüri Ratase toetus peaministrina tegi uuringus tugeva kasvu

Erakondade juhid Jüri Ratas, Kaja Kallas ja Mart Helme.
Erakondade juhid Jüri Ratas, Kaja Kallas ja Mart Helme. Autor/allikas: ERR

Eesti Päevalehe peaministrikandidaatide uuringus tegi jaanuaris kõva tõusu Keskerakonna esimees Jüri Ratas, kelle toetus kasvas seitse protsendipunkti. Ratast peab sobivaimaks inimeseks peaministri ametisse nüüd 35 protsenti valimisealistest Turu-Uuringute AS-i küsitluses osalenutest.

Tema suurima konkurendi, Reformierakonna juhi Kaja Kallase käsi pole aga valimiste lähenedes sama hästi käinud, märgib ajaleht. Kallast pidas parimaks järgmiseks peaministriks võrreldes detsembriga protsendi võrra vähem valijaid, see tähendab, et tema toetus oli jaanuaris 18 protsenti.

Viimati oli selline peaministriametisse sobivuse hinnangute erinevus möödunud aasta oktoobris, kuid siis õnnestus Kallasel hakata vahet tasapisi, ent järjekindlalt vähendama.

Erakonnajuhtidest peaministrikandidaatidele on toetuse vundamendi ladumiseks kõige olulisem kinnistada enda taha oma erakonna valijad.

Möödunud aasta lõpus pidas Kallast sobivaimaks peaministriks 73 protsenti Reformierakonna valijaid. Jaanuaris toimus aga märgatav tagasilangus ja vaid 58 protsenti Reformierakonna oma eelistuseks märkinud uuringus osalenuid pidas Kallast parimaks järgmiseks valitsusjuhiks.

Sellele tõsiasjale juhtis tähelepanu ka küsitluse korraldanud Turu-uuringute AS-i uuringujuht Juhan Kivirähk. "Keskerakonna valijad annavad ülekaalukalt suurima toetuse oma erakonna liidrile – Jüri Ratast sooviks peaministrina näha 80 protsenti. Seevastu Reformierakonna valijad on hakanud Kaja Kallases kõhklema," nentis ta.

Kahele suurerakonna liidrile järgneb EKRE esimees Mart Helme, kelle toetus valimisealiste inimeste seas on 10 protsenti. Tema puhul aga on jaanuaris täheldatav toetuse kasv meessoost valijate seas, kellest 15 protsenti annaks oma hääle Helmele - see on nähtavasti mõjunud ka EKRE esimehe üldisele soosingule, mis on detsembri näitajast kahe protsendipunkti võrra suurem.

Allikas: Eesti Päevaleht

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: