Uuring: Kallase toetus peaministrikandidaadina on võtnud suuna üles

Kaja Kallas ja Jüri Ratas ETV saates
Kaja Kallas ja Jüri Ratas ETV saates "Esimene stuudio". Keskel saatejuht Johannes Tralla. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Kaks ja pool kuud enne riigikogu valimisi hoiab järgmise valitsusjuhi soosiku kohta endiselt Keskerakonna esimees Jüri Ratas, näitab Eesti Päevalehe tellitud Turu-uuringute AS-i värske uuring, milles inimestel paluti nimetada sobivaim peaminister.

Reedel ajalehes avaldatud uuringust selgub, et Ratast toetab nüüd 28 ja Reformierakonna esimeest Kaja Kallast 19 protsenti valijaid.

Kui oktoobris oli Ratase toetus selle aasta suurim (32 protsenti) ja Kallase toetus väikseim (17 protsenti) ehk vahe oli peaaegu kahekordne, siis viimase kahe kuu jooksul on kahe suurima partei esimeeste tulemused taas teineteisele vaikselt lähenenud. Viimase uuringu järgi näeb Ratast peaministrina 28 ja Kallast 19 protsenti küsitletutest.

Kallas võitis viimasel kuul teiste erakondade juhtidega võrreldes jõudsasti toetust oma erakonna valijate seas. Kui novembris toetas teda 56, siis detsembris juba 73 protsenti Reformierakonda valida lubavaid inimesi. Isamaa juhi Helir-Valdor Seedri sama näitaja kasvas 11 protsendilt 28 protsendile, EKRE juhil Mart Helmel 56 protsendiltt 63 protsendile, Jüri Ratasel 78 protsendilt 80 protsendile.

Ainsana vähenes oma partei valijate toetus aga sotside juhil Jevgeni Ossinovskil - seda ligi kaks korda ehk 31 protsendilt 17 protsendile. Ossinovski üldtabeli toetus oli kolm protsenti.

Kuna küsitlus tehti vahetult pärast valitsuskriisi, seostas Turu-uuringute AS-i uuringujuht Juhan Kivirähk Ossinovski toetuse vähenemist sellega, kuidas ta tegutses rändeleppevaidluse ajal.

Ratase populaarsuse kahanemisele annab tooni eesti rahvusest valijate toetuse vähenemine - kui näiteks oktoobris toetas Ratast 29 ja Kallast 20 protsenti eestlastest, siis nüüd on näitajad võrdsustunud ehk kumbagi toetab 23 protsenti eestlastest. Kivirähki sõnul võib ka selle vähenemise taga olla Ratase toetus ÜRO ränderaamistikule.

Allikas: EPL

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: