Eurovolinik Dombrovskis kinnitas europarlamenti kandideerimist

Euroopa Komisjoni asepresident Valdis Dombrovskis.
Euroopa Komisjoni asepresident Valdis Dombrovskis. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Euroopa Komisjoni lätlasest asepresident Valdis Dombrovkis teatas, et kandideerib maikuus Euroopa Parlamenti. Samas on ta valmis täitma eurovoliniku kohuseid ka Euroopa Komisjoni koosseisus.

Dombrovkis vastutab hetkel euro ja sotsiaaldialoogi ning finantsstabiilsuse, finantsteenuste ja kapitaliturgude liidu eest ja tema ametiaeg saab läbi 31. oktoobril. Euroopa Parlamenti kandideerides on endine peaminister aga erakonna Uus Ühtsus valimisnimekirja esinumbriks, vahendab Politico.

Ta kinnitas, et tal on kavas kandideerida paremtsentristliku Euroopa Rahvapartei (EPP) ning on seega valmis toetama järgmise Euroopa Komisjoni presidendina EPP tippkandidaati, sakslast Manfred Weberit.

Euroopa Parlamenti kandideerimine pole vähendanud Dombrovskise soovi kuuluda ka järgmisse Euroopa Komisjoni ning ta vihjas, et on huvitatud majandus- ja rahandusküsimuste, maksunduse ja tolli eest vastutava eurovoliniku kohast. Hetkel on sellel ametipostil prantslane Pierre Moscovici.

Juhul, kui Läti valitsus Dombrovskist eurovolinikuna jätkuvalt toetab, on ebatõenäoline, et ta jätkaks samal ametikohal, sest kahes järjestikuses Komisjonis töötavad eurovolinikus vahetavad üldjuhul oma vastutusala.

"Minu eesmärgiks oleks töötada majanduse ja finantsküsimustega," kinnitas Dombrovskis ja küsimusele, kas ta peab silmas Moscovici praegust ametikohta, vastas ta, et selle valdkonnaga on ta ka oma praegusel ametikohal palju koostööd teinud.

"Kuid see ei ole küsimus niivõrd mulle, vaid Euroopa Komisjoni järgmisele presidendile," lausus ta.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: