Kuressaare jäi aasta alguses vooluta ohutusnõuete rikkumise tõttu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR / Margus Muld

9. jaanuaril Kuressaares ja selle lähiümbruses toimunud suure elektrikatkestuse põhjustas inimfaktor. Elektrilevi lubab järgmisel nädalal üle vaadata täiendavalt ka neile esitatud kahjunõuded.

"Põhjus oli selles, et töö teostajad ja selle töö planeerijad eksisid teatud tööohutusnõuete vastu," ütles Elektrilevi juhatuse liige Andres Tõnissaar.

"On sellised elementaarsed nõuded tööde ohutuks sooritamiseks, alates välja lülitamisest kuni pingetuse kontrollimise ja seadmete maandamisteni. Kuna need viimased toimingud olid tegemata ja oli ka täiendavalt üks rikkeline lüliti, siis see kaabel, mida mindi remontima, oli reaalse pinge all. Selle kaabli remontimise järel tekkis lühis, millest tekkisid elektrivõrgus suured lühisvoolud ja nende suurte lühisvoolude järgi riknes täiendavalt Läätsa alajaamas üks kaabli otsamuhv ja katkes ka Sikassaarest väljuv keskpingeliini juhe," rääkis Tõnissaar.

"Minu jaoks on see selline esmakordne kogemus, kus sellisel viisil eksiti, selliseid olukordi ei tule elektrivõrgus tihti ette. Nüüd peale kõikide üksikasjade selgumist, kus on põhjus, tagajärg, seosed kõik lõpuni teada, siis me peame kõik seni esitatud kahjunõude otsused korra üle vaatama ja tegema vajadusel täiendavaid otsuseid," ütles Tõnissaar veel.

Elektrilevi plaanib ka juhtunu tõttu viia läbi ettevõttes kõikidele spetsialistidele täiendava ohutusnõuete koolituse.

Elektrikatkestuse tipphetkel 9. jaanuaril jäi Saaremaal neljaks tunniks elektrita üle 13 000 tarbija. Saaremaa vald kutsus siis ulatusliku katkestuse tõttu kokku ka kriisikomisjoni.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: