Seitse Kohtla-Järve volikogu liiget esitasid linnapeale umbusaldusavalduse

Seitse Kohtla-Järve volikogu saadikut 25-st esitas linnapea Ljudmila Jantšenkole umbusaldusavalduse, kuna linnapea on olnud nende hinnangul saamatu korruptsioonis süüdi jäänud eelmiselt linnapealt Jevgeni Solovjovilt linnale tehtud kahjude sissenõudmisel.

Kohtla-Järve linnapea endal süüd ei näe, märkides, et tema arvates lähevad volinikud loogikaga vastuollu ning äärmisel juhul oleks nad saanud enda tegevuse kohta umbusaldust avaldada, viidates Tartu halduskohtu otsusele, et linnavalitsuse asemel oleks pidanud Solovjovi kohtusse kaebama linnapead valiv volikogu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ma võin täpselt samuti süüdistada volikogu, miks nemad ei läinud [kohtusse], kuigi see on vaieldav küsimus ja me läheme ka teisele instantsile, meil on aega 15 päeva, mil me võime esitada ringkonnakohtule oma nõude ja me seda ka teeme. Minu poolt pole absoluutselt midagi rikutud," ütles Jantšenko.

Umbusaldusavaldusele allkirja andjate hulgas on ka koos linnapeaga Keskerakonna nimekirjas volikogusse kandideerinud Zaur Abassov. Keskerakonna Kohtla-Järve osakonna esimees, Riigikogu ja Kohta-Järve volikogu liige Valeri Korb ei pidanud seda pikki aastaid linnas võimul olnud Keskerakonna pragunemise alguseks.

 "Zaur Abassov pole Keskerakonna liige ja see, mida ta väljendas, on tema arvamus ja ma ei näe selles kurja asja, sest igal inimesel on võimalus rääkida sellest, mis toimub, hääletada, alla kirjutada. Mingit pinget selles suures mängus, mis on seotud umbusaldusega, nagu mõtleb opositsioon, tänasel päeval ei ole," sõnas Valeri Korb.

Umbusalduse läbiminemiseks oleks seitsmele allkirjale vaja juurde saada veel kuus allkirja. Kohtla-Järve volikogu opositsiooni liider, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna nimekirjas volikokku pääsenud Eduard Odinets ei olnud väga kindel selles, et nad vajalikud hääled kokku saavad.

"Me oleme pidanud läbirääkimisi mitmete inimestega ja päris mitu inimest on kõhkleval seisukohal ja ei olnud nõus praegu alla kirjutama, arvates, et tahavad veel kuu aega mõelda, arutada, küsida küsimusi. Võib-olla liitub meiega veel inimesi. Kui aga vaadata ajalukku, siis isegi selle linnapea, kes oli süüdi tunnistatud, isegi selle vastu polnud nõus praegune keskerakondlik koalitsioon hääletama. Vaatame, kuidas nad käituvad seekord," rääkis Eduard Odinets.

Linnapea umbusaldamine tuleb arutuse alla Kohtla-Järve volikogu järgmisel istungil, mis on kavas 19. detsembril.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: