Trigon avas Kaius piimafarmi laienduse

Põllumajandusettevõte Trigon avas Rapla vallas Kaius piimafarmi laienduse, mis maksis 3,5 miljonit eurot.

12 aastat tagasi ehitatud laudakompleksile lisandus neljarealine lehmalaut 500 lüpsilehmale ja laut 240 vasikale. Samuti ehitati ringi piima jahutamise süsteem, mille tulemusel hakatakse farmi kütma piimast saadava soojusega, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Trigon plaanib lähiaastail laiendada nii Kaiu kui ka Väätsa farmi, kuid müüb oma kolmanda - Kärla farmi Saaremaal -, kuna transpordikulud on liiga suured.

Neljarealised laudad on Eestis veel vähe levinud, kuid need võimaldavad loomadel rohkem liikuda ja kasvab ka piimatoodang.

"Oleme praegu täheldanud esimesi toodangu tõususid. Praegu Kaiu toodab keskeltläbi 44-45 liitrit lüpsva lehma kohta, nagu meie lauda arvuti näitab, aga tulevikus me loodame veel suuremat positiivsust sellest laudast," selgitas AS Trigon Dairy Farming Estonia tegevjuht Margus Muld.

"Me loodame just seda, et loomade karjas püsimise aeg läheb pikemaks, et loomad on selles laudas tervemad, rõõmsamad ja annavad rohkem kvaliteetsemat piima," lisas ta.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: