SDE pani paika Tartu esinumbrid

Tartu sotsiaaldemokraadid kiitsid pühapäeval heaks riigikogu valimiste kandidaatide nimekirja.

Tartu sotside nimekirja esikolmikus on Heljo Pikhof, Toomas Jürgenstein ja Gea Kangilaski ning nimekirja lõpetab Marju Lauristin.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna aseesimees Heljo Pikhof on riigikogu liikmena tegelenud sotsiaalprobleemide lahendamisega ja ka haridusküsimustega. Ta on juhtinud nii parlamendi sotsiaalkomisjoni kui ka õiguskomisjoni.

Toomas Jürgenstein on riigikogu liige ja Hugo Treffneri gümnaasiumi õpetaja, kelle südameasjaks on Eesti kooli hea käekäik.

Gea Kangilaski on Tartu linnavolikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees. Kangilaskit tuntakse tulihingelise kodanikuaktivistina.

Nimekirjas neljandal kohal on Tartu Ülikooli kantsler Meelis Luht. Riigikokku kandideerivad veel Trükimuuseumi direktor, roheaktivist ja kaitseliitlane Lemmit Kaplinski, Tartu Tamme gümnaasiumi õpetaja Ott Maidre ja Tartu linnaraamatukogu direktor Asko Tamme. Sotsiaaldemokraatide ridades pürivad Tartus parlamenti ka rahvakultuuri eestvedaja Ants Johanson ja Johannes Mihkelsoni Keskuse juhataja Tõnu Ints.

Nimekirja veab ankruna Tartu linnavolikogu liige ja Tartu Ülikooli professor Marju Lauristin, kes on Eestit esindanud ka Euroopa Parlamendi saadikuna.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: