Tartu Ülikooli uueks kantsleriks saab Meelis Luht ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Meelis Luht
Meelis Luht Autor/allikas: Erakogu.

Tartu Ülikooli kantslerina asub alates 21. augustist tööle endine Eesti Meedia grupi juhatuse liige Meelis Luht.

Rektor Volli Kalmu sõnul on uus kantsler varasemas tööelus erinevaid tegevusvaldkondi kureerinud ja on rahvusvahelise kogemusega tippjuht, kelles ülikool näeb võimekust, soovi ning ambitsiooni aktiivselt panustada ülikooli arengueesmärkide elluviimisse, teatas Tartu Ülikool.

Tartu Ülikool kuulutas mai lõpus välja konkursi uue kantsleri leidmiseks, seni sellel kohal olnud Andres Liinat teatas ametist lahkumisest eelmise aasta lõpus.

Meelis Luht on sündinud 1970. aastal Viljandis. Ta on lõpetanud Ülenurme gümnaasiumi, õppinud Tartu ülikoolis füüsikat ning lõpetanud 1995. aastal Tartu ülikooli turunduse ja kaubanduse erialal.

Luht on töötanud Postimehes majandusajakirjanikuna, olnud aastatel 1995–1997 Bigbank grupi juhtkonna liige. Alates 1997. aastast on ta töötanud Eesti Meedia grupis ning on olnud alates 2000. aastast meediagrupi juhatuse liige ja finantsdirektor. Lisaks on ta kuulunud mitmete meediaorganisatsioonide nõukogudesse Eestis, Lätis ja Leedus.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: