Allikad: EL kehtestab Kertši konflikti tõttu sanktsioonid kaheksale Vene kodanikule

Venemaa maismaad Krimmi poolsaarega ühendav sild Kertši väinas.
Venemaa maismaad Krimmi poolsaarega ühendav sild Kertši väinas. Autor/allikas: Pavel Rebrov/Reuters/Scanpix

Euroopa Liit otsustas kehtestada sanktsioonid kaheksale Venemaa kodanikule seoses Aasovi mere vahejuhtumiga, ütlesid allikad pühapäeval uudisteagentuurile AFP.

Möödunud aasta novembris võtsid Vene väed Aasovi merel üle kolm Ukraina alust ja vangistasid 24 Ukraina meremeest. Tegu oli esimese otsese Kiievi ja Moskva vahelise sõjalise kokkupõrkega pärast 2014. aastat, kui Venemaa annekteeris Krimmi poolsaare.

Allikad ütlesid, et esmaspäeval esitatakse kohtumisel Brüsselis sanktsioonid heakskiitmiseks liikmesriikide välisministritele.

Diplomaatilise allika sõnul on sanktsioonid suunatud kaheksa isiku vastu, kellel keelatakse Euroopa Liitu sisemine ja kelle varad külmutatakse.

"Tehti üksmeelne otsus kehtestada vastutajatele sanktsioonid," ütles teine allikas.

Heakskiitmisele järgneb õiguslik protsess ja sanktsioonide alla jäävate isikute nimesid ei avalikustata enne otsuse avalikustamist lähinädalatel.

Aasovi mere juhtumit nähakse EL-i vahendatud Minski rahuleppe, mida toetasid 2014. aastal nii Moskva kui Kiiev, avaliku rikkumisega.

Euroopa Liit on praegu kehtestanud Krimmi annekteerimisega seoses sanktsioonid 164 venemaalasele ja ukrainlasele, kelle seas on ka president Vladimir Putini lähikondlased.

Liikmesriikidel on aga erimeelsusi selle osas, kas meetmeid tugevdada ja kehtestada majandussanktsioone, ütles üks Euroopa allikas.

Eriti välditakse Euroopas Vene energiasektori võtmeisikutele sanktsioonide kehtestamist, kuivõrd mitu liikmesriiki, nende seas ka Saksamaa, ostavad Venemaalt gaasi.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: