X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Keskerakond loobus riigikogus Venemaale sanktsioonide nõudmisest

{{1550669400000 | amCalendar}}
Keskerakonna liikmed Toompea lossi ees.
Keskerakonna liikmed Toompea lossi ees. Autor/allikas: Siim Lõvi

Riigikogu Keskerakonna saadikud jätsid kolmapäeval hääletamata otsuse eelnõu üle, millega tehti ettepanek valitsusele, et kehtestada sanktsioonid Venemaale seoses Ukraina aluste ründamise ja hõivamisega Kertši väinas.

Vabaerakonna algatatud eelnõu toetas 56 riigikogu liiget, kaks olid vastu, 43 ei hääletanud. Vastuhääle andis ainsa Keskerakonna liikmena Mihhail Stalnuhhin, teise vastuhääle kunagine keskerakondlane Olga Ivanova.

Eelnõuga tehakse valitsusele ettepanek kehtestada sissesõidukeeld Eesti territooriumile ning kogu Schengeni konventsiooni piirkonda nendele Venemaa kodanikele, kes on agressiooni soodustanud või aktiivselt õigustanud.

"Pärast Krimmi okupeerimist ja separatistlike nukurežiimide kehtestamist Ida-Ukrainas on selge, et igale agressioonile tuleb vastata konkreetselt ja mõjusalt, vastasel juhul agressioon kordub ja laieneb," seisab eelnõu seletuskirjas.

Enn Eesmaa: Keskerakond toetab Euroopa Liidu ühist välispoliitikat

Keskerakond kommenteeris ERR-ile, et Keskerakonna fraktsioon otsustas Vabaerakonna eelnõu poolt, mis oleks kehtestanud Schengeni viisaruumi sissesõidukeelu Vene Föderatsiooni kodanikele, mitte hääletada, sest välisministrid arutasid Venemaale sanktsioonide kehtestamist äsja Brüsselis.

Fraktsiooni liige Enn Eesmaa tõi välja, et sel esmaspäeval kohtusid Euroopa Liidu välisministrid Brüsselis, kus arutasid Ukraina halvenevat julgeolekuolukorda ning seda, kuidas Ukrainat veelgi enam toetada.

"Seejuures lepiti kokku, et kehtestatakse sanktsioonid neile, kes on Kertši väinas toimunu eest vastutavad," sõnas Eesmaa.

Ta lisas, et NATO ja Euroopa Liidu liikmesriigina reageerime koos oma liitlastega ning seda välispoliitilist joont pole põhjust muuta. "Vabariigi Valitsus ja Eesti välisminister tegutsevad igapäevaselt erinevate välispoliitiliste küsimustega väga põhjalikult ja koostöös meie liitlastega. Usaldame kaalutletud ja põhjalikku suhtumist välisküsimustesse ning toetame Euroopa Liidu ühist välispoliitikat," rõhutas Eesmaa.

Keskerakonna juhatuse liige tõdes, et valimiste-eelne aeg on loonud olukorra, kus valimiskampaania on muutumas olulisemaks kui tasakaalukus, ettenägelikus, aga ka tõde.

"Paraku näeme ju viimastel päevadel sedagi, et valijate mobiliseerimiseks sobivad kõik ideed ja mõtted. See on väga kahetsusväärne. Valijatele tuleb jõudu soovida ning tuletan meelde, et 3. märtsini enam kaua aega ei ole," lisas Eesmaa.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: