EKRE esitles varivalitsust: peaministriks on Mart Helme

Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) esitles teisipäeval varivalitsust, peaministriks on erakonna esimees Mart Helme.

Siseminister on EKRE varivalitsuses Alar Laaneman, kultuuriminister Toivo Tasa, keskkonna- ja maaeluminister Argo Luude, kaitseminister Leo Kunnas, justiitsminister Kert Kingo, haridusminister Jaak Valge, välis- ja väliskaubandusminister Henn Põlluaas, majandus- ja ettevõtlusminister Kersti Kracht, rahandus- ja haldusminister Martin Helme ning sotsiaal- ja terviseminister Hasso Uuetoa.

EKRE soovib vähendada ministrikohtade arvu praeguselt viieteistkümnelt üheteistkümnele. Kokku liidetaks maaelu ja keskkond, majandus ja ettevõtlus, sotsiaalkaitse ja tervishoid ning rahandus ja riigihaldus.

Mart Helme sõnul lähtus erakond varikabinetti kokku pannes kahest printsiibist. "Ministrid peavad olema oma valdkonnas kompetentsed ja neil peab olema selgroogu ametnikud tööle panna," ütles Helme. "Kavatseme ka raiskavaid ametkondi koomale tõmmata ning teeme riigi odavamaks, toimivaks ja efektiivsemaks."

Varivalitsuse on loonud ka erakond Eesti 200, nende peaministriks on Priit Alamäe.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: