Eesti 200 loob oma ideede tutvustamiseks varivalitsuse

{{1537765500000 | amCalendar}}
Foto: Priit Mürk

Eesti 200 loob esmaspäevast iga nädal kooskäiva varivalitsuse ning lubab välja pakkuda oma nägemuse Eesti arenguks vajalikest reformidest.

"Varivalitsuse ülesanne ei ole pelgalt peegeldada praeguse valitsuse tööd. Meie nägemuses vajab Eesti primitiivse valijatele rahajagamise asemel lahendusi tuleviku seisukohalt põhilistele juurprobleemidele ja neid kavatseme järgmiste kuude jooksul avalikkuse ette tuua," ütles Eesti 200 üks eestvedajaist Priit Alamäe.

Eesti 200 teatas esmaspäeval, et nende reformikava näeb ette muutuste tegemist riigijuhtimises ja tervishoiu- ja sotsiaalvaldkonnas, ambitsioonika majandusarengu plaani loomist, haridus- ja teadusinvesteeringute pika plaani loomist, transpordi ja liikuvuse taristu kujundamist ning kogukondade Eesti kujundamist.

Eesti 200 varivalitsus koosneb väljakutsepõhistest meeskondadest, mitte ministeeriume juhtivatest ministriportfellidest. Varivalitsus hakkab kogunema igal nädalal ja selle koosseisu tutvustatakse pressikonverentsil esmaspäeval, teatas erakonnaks pürgiv liikumine.

"Me tahame lõpetada ära ministeeriumite silotornide põhise riigivalitsemise ning asendada selle väljakutsepõhise juhtimisega ja ühtse riigiaparaadiga," ütles Alamäe.

Tsahkna: liikmete kokkusaamisega probleeme pole

Eesti 200 varivalitsuses julgeoleku ja liitlassuhete valdkonna eest vastutavaks ministriks saava Margus Tsahkna kinnitusel ei ole liikumisel raskusi erakonna loomiseks vajaliku 500 liikme kokku saamiseks.

"Meil on umbes 300 liiget. Kuu aega tagasi teatati, et võetakse suund valimistele minekuks, kuu aja pärast toimub erakonna asutamine. Arvan, et liikmetega probleeme pole," ütles Tsahkna "Ringvaates".

Küll aga on tema sõnul õige kriitika, et liikumine pole veel oma programmi välja käinud. Seda Tsahkna sõnul varivalitsuse loomisega tehaksegi.

Küsitluste kohaselt on Eesti 200 liikumise toetus riigikogu valimiste eel viie protsendi piirimail. Tsahkna peab seda tugevaks alguseks, arvestades, et liikumine pole veel jõudnud oma sõnumitega avalikuks tulla.

Augustis otsustas MTÜ Eesti 200 nõukogu, et liikumisest saab erakond ja osaletakse 2019. aasta riigikogu valimistel. Seni pole erakonna loomiseks vajalikku 500 liiget kokku saadud.

Toimetaja: Marek Kuul, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: