Kohus ei vabastanud Assar Paulust ennetähtaegselt ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: ERR

Viru maakohus otsustas Eesti kuritegelikus ilmas tuntud Assar Paulust enne tähtaega vanglast mitte vabastada, kuna tal on kandmata rohkem kui kaks aastat talle määratud karistusest ning uue kuriteo toimepanemise risk pole piisavalt maandatud.

Viru maakohus mõistis 2016. aasta 24. novembril Paulusele liitkaristuseks seitse aastat vangistust. Karistuse kandmise alguseks loeti 14. aprill 2014.

Mullu 7. detsembril esitas Viru vangla Viru maakohtule materjalid Pauluse vangistusest tingimisi enne tähtaega vabastamiseks. Seejuures ei toetanud Viru vangla, arvestades Pauluse ohtlikkuse taset ning uue kuriteo toimepanemise tõenäosust, tema tingimisi enne tähtaega vabastamist.

Maakohtule edastatud seisukohas teatas prokurör, et ei soovi osa võtta Pauluse tingimisi enne tähtaega vangistusest vabastamise küsimuse läbivaatamisest. Vaatamata vangla seisukohale ei ole prokuratuur vastu, kui kohus Pauluse vangistusest tingimisi ennetähtaegselt vabastab, märgiti kirjalikus seisukohas.

Paulus avaldas istungil kohtule, et ta soovib vabaneda vangistusest tingimisi enne tähtaega.

Kohus, kuulanud ära süüdimõistetu ning tema kaitsja ja tutvunud prokuröri seisukoha ja Viru vangla esitatud materjalidega, leiab, et süüdimõistetu ei kuulu vangistusest tingimisi enne tähtaega vabastamisele.

Kuigi Pauluse vabanemisjärgsed elutingimused oleks head, tal oleks nii elu- kui töökoht, leidis kohus, et head elutingimused olid tal ennegi, kuid need ei hoidnud ära raskeid kuritegusid toime panemast.

Kohus nõustus Tartu ringkonnakohtu eelmise aasta kevadel tehtud määruses väljendatud seisukohaga, et Pauluse kuritegude asjaolud viitavad süüdimõistetus sügavalt juurdunud kuritegelikule mentaliteedile ja erakordselt tihedatele sidemetele kriminaalse maailmaga.

Kohtumäärus ei ole jõustunud, selle saab vaidlustada 15 päeva jooksul.

Keskkriminaalpolitsei pidas Pauluse kahtlustatavana kinni 2014. aasta 14. aprillil ning järgmisel päeval riigiprokuröri taotlusel ja kohtu loal ta vahistati.

Harju maakohus kinnitas 2016. aasta 7. septembril Pauluse ning tema jõugu kümne liikme ja neile kuuluva kahe firma karistusleppe, mis nad sõlmisid riigiprokurör Andres Ülvistega.

2016. aasta novembris mõistis Viru maakohus Pauluse süüdi Ida-Viru narkojõugu rahastamises ning mõistis talle kuueaastase vangistuse, kuid luges selle kaetuks talle Harju maakohtus mõistetud seitsmeaastase vangistusega.

Mullu oktoobris langetas Harju maakohus otsuse Pauluse jõugu liikmetele, kes prokuröriga karistuste osa kokkuleppele ei läinud.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: