Põlvamaal hukkus ketaslõikuriga mürsku saaginud mees

Foto: SCANPIX/URMAS LUIK/PÄRNU POSTIMEES

Põlvamaal hukkus neljapäeva pärastlõunal plahvatuse tagajärjel 47-aastane mees, kes saagis ketaslõikuriga mürsku pooleks.

Esialgsetel andmetel lõikas mees kuuris ketaslõikuriga lõhkeainet sisaldavat mürsutaolist eset, mis selle tagajärjel plahvatas, ütles Lõuna ringkonnaprokurauuri pressiesindaja Kauri Sinkevicius BNS-ile. Mees sai plahvatuse tagajärjel eluohtlikult vigastada ja suri haiglas. Keegi teine sündmuse tagajärjel vigastada ei saanud.

Täpsemate asjaolude selgitamiseks alustas kaitsepolitsei kriminaalmenetlust.

Mees ei ole varem õiguskaitseasutuste tähelepanu all olnud, kuid tema valdusest leiti teisigi relvade ja lõhkeainetega seotud esemeid, mille omamine on ebaseaduslik.

Kaitsepolitsei pressiesindaja Harrys Puusepa sõnul oli mees aga varem andnud teada lõhkeainega seotud leidudest.

Täpsemad asjaolud, sealhulgas, kust mees lõhkekeha sai, on veel selgitamisel. Politsei ja prokuratuur rõhutavad, et lõhkekehade ja nendega seotud esemete omamine, avamine või nendega muul moel ümberkäimine on äärmiselt ohtlik ning võib viia tõsiste tagajärgedeni. Leitud lõhkekehadest tuleb selliste olukordade ja võimalike seaduserikkumiste ära hoidmiseks teavitada häirekeskust numbril 112.

 

Toimetaja: ERR

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: