Hiiumaa vallavanema umbusaldamine kukkus läbi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Hiiumaa vallavanema Reili Ranna umbusaldamist toetas neljapäevasel istungil üheksa volinikku, vastu oli neliteist.

Umbusaldamise katse põhjuseks oli volikogu opositsiooni rahulolematus Hiiumaa spordikeskuse rajamisega, mis välistab tulevikus Hiiumaa haigla senise kopteriplatsi kasutamise.

Opositsioon leiab, et vallavanem Reili Rand ei informeerinud volikogu õigeaegselt lennuameti hoiatusest, et uue spordikeskuse plaanitav asukoht Kärdlas Põllu tänaval takistaks Hiiumaa haigla kopteriplatsile maandumist ning et vallavalitsus jätkas sellest hoolimata spordikeskuse detailplaneeringuga.

"Vallavanem on varjanud volikogu eest olulisi dokumente, ta on võtnud vallale kohustusi ilma volikogult selleks heakskiitu saamata, ta on jaganud volikogule lubadusi, mida ta ei ole täitnud. See on kindlasti ka Hiiumaa poliitilse kultuuri küsimus, kas me lepime sellise vallajuhtimisega või ei lepi," selgitas opositsiooni liige Inge Talts.

Vallavanem Reili Rand ütles, et 2017. aastal lennuametilt saadud kirja järel uskus vallavalitsus siiski lennuameti ja lennusalgaga kompromissile jõudmisse.

Tema sõnul on spordikeskuse plaanitav asukoht parim, sest seal vaba maad, hea ligipääsetavus ja see ei jää koolist liiga kaugele.

"Ametlikule kirjavahetusele järgnenud ametnike omavaheline kirjavahetus andis meile kindlust, et me saame selle plaaniga edasi minna. Eelmise aasta lõpus saabus meile uus info uute asjaoludega, mille tulemusena oleme me siis jõudnud täna sellesse olukorda, kus leidnud lahenduse, et rajada Hiiumaa haiglale uus kopteriplats," rääkis Rand.

Vallavanem loodab uue kopteriplatsi rajada 100 000 euroga, Inge Talts usub aga, et lisakulu ulatub pigem 200 000 euro kanti.

Hiiumaa vald loodab alustada 6-7 miljonit eurot maksva spordikeskuse ehitusega veel sellel aastal.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: