Ida-Virumaa arengule aitaks kaasa parem transpordiühendus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Narvas tutvustati uut Ida-Virumaa arengustrateegiat lähemaks kümneks aastaks. Strateegia õnnestumine sõltub kiiretest ja kaasaegsetest transpordiühendustest, mida praegu Ida-Virumaal napib.

Arengustrateegia koostanud Ida-Virumaa omavalitsuste liidu (IVOL) hinnangul on majandusliku heaolu ja ettevõtlusaktiivsuse kasvu eelduseks paremad ühendusteed Tallinna ning Soome ja Peterburiga, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kui me tahame ikkagi olla osaks ja saada osaks ühe Läänemere kõige parema arengupotentsiaaliga piirkonnast, siis me peame ennast hästi nende piirkondadega ühendama," ütles IVOL-i arendusspetsialist Hardi Murula.

Praegune olukord on üsna nukker. Tallinnast liigub Narva neli rongi. Samas Tallinnast Tartusse 11. Tallinnast saab Peterburi ühe rongiga päevas, mis sõidab seitse tundi. Soomlastel käib Peterburi vahet kaheksa kaks korda kiiremat rongi.

Enamik strateegiapäevale tulnud poliitikutest lubasid idavirulastele mitmerajalist maanteed ja kiiremat rongiühendust, kuid Tallinna, mitte Peterburiga.

"Me saame ju tegelikult panustada nendele teedele, mis on meie kontrolli all ja nendele ühendustele. Üsna vähe sõltub Ida-Virumaast see, kuidas meie suhted arenevad Venemaaga. Aga Narva silla võiks ära ehitada ja, miks mitte, ka lõpuks ühepoolselt, kui Venemaa ei leia seda investeeringut," rääkis reformierakondlane Eerik-Niiles Kross.

Erakond Eesti 200 lubab aga juba nelja aasta pärast idanaabriga uue Narva silla suhtes kokkuleppele jõuda.

"Me peame olema sõbrad naabritega, mõistlikkuse piires, aga peame olema. See, mida vahepeal seal poliitikud omavahel jagelevad, tegelikult ei pane lõplikku stoppi siin inimeste ja kauba liikuvusele, sest meie jaoks on ülimalt oluline, et me saaksime liikuma. Me oleme väike riik, me peame mõtlema rahvusvahelistumisele," rääkis Eesti 200 liige Jana Pavlenkova.

Ida-Virumaa arengustrateegia õnnestumisel oleks kümne aasta pärast võimalik jõuda Narvast rongiga ühe tunniga nii Tallinna kui ka Peterburi.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: