Eesti 200 kukkus valimiskünnise alla

{{1551643320000 | amCalendar}}
Erakondade valimispeod, Mart Sander Eesti200 peol
Erakondade valimispeod, Mart Sander Eesti200 peol Autor/allikas: Siim Lõvi/Anna Aurelia Minev/ERR

E-hääletusel napilt valimiskünnise ületanud Eesti 200 kukkus paberhäälte lugemisel valimiskünnise alla.

Kui e-hääletusel sai nende valimiste uus tulija Eesti 200 kokku 5,5 protsenti häältest, kukkusid nad paberhäälte lugemisel kella 21.45 paiku 5-protsendilise valimiskünnise alla. Samas on väga palju paberhääli veel lugemata.

Kuigi Eesti 200 langes praegu loetud häälte põhjal alla valimiskünnise, oli erakonna juhtpoliitik Margus Tsahkna tulevikku vaadates optimistlik.

"See ei ole ühekordne projekt, vaid pigem algus. Eesti 200 on millegi suurema algus," märkis Tsahkna ja ütles, et tõenäoliselt osaleb Eesti 200 ka europarlamendi ja kohalikel valimistel.

Samuti Eesti 200 ridades kandideerinud endine Postimehe peatoimetaja Lauri Hussar ütles, et Eesti 200 valimistulemuse probleem seisnes selles, et nad ei jõudnud televisiooni.

"Meie kampaaniakulud olid Isamaast 15-20 korda väiksemad. Meil polnud lihtsalt raha. Me pidime reklaamima end oma enda raha eest, nemad said riigieelarve ja suurte rahastajatega kampaaniat teha," rääkis Hussar.

Kella 22 seisuga on valimiskünnise alla jäävate erakondade ja üksikandidaatide kogutoetus 9,7 protsenti. Eelmistel valimistel 2015-ndal aastal oli künnise alla jäänud häälte osakaal valimistulemuste selgudes vaid 1,8 protsenti.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: