USA taastas Euroopa Liidu esinduse staatuse

USA saadik Euroopa Liidu juures Gordon Sondland (Donald Trumpi selja taga).
USA saadik Euroopa Liidu juures Gordon Sondland (Donald Trumpi selja taga). Autor/allikas: AP/Scanpix

USA teatas esmaspäeval, et on taastanud Euroopa Liidu Washingtoni missiooni staatuse, nimetades blokki üheks oma "kõige väärtuslikumaks partneriks".

USA välisministeerium langetas eelmise aasta lõpus EL-i missiooni diplomaatilise staatuse liikmesriigi omast rahvusvahelise organisatsiooni tasemele, sammus nähti järjekordset hoopi Atlandi-ülestele suhetele. 

"USA välisministeerium tunnistab EL-i Washingtoni esindust taas kahepoolse missioonina," teatas USA suursaadik EL-is Gordon Sondland.

"Euroopa Liit on ainulaadselt tähtis organisatsioon ja üks Ameerika kõige väärtuslikumaid partnereid üleilmse julgeoleku ja õitsengu tagamisel. Euroopa julgeolek ja edu on lahutamatult seotud USA julgeoleku ja eduga ning seda sidet ja koostööd tuleb vastavalt tunnustada."

EL kinnitas jaanuaris, et peab USA ametiisikutega läbirääkimisi missiooni staatuse taastamise üle. 

EL-i missiooni staatuse langetamisest teatas esimesena Saksa ringhääling Deutsche Welle, kelle sõnul see tuli ilmsiks alles pärast seda, kui EL-i suursaadik Washingtonis ei saanud detsembris kutset USA endise presidendi George Bushi matustele. 

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: