Ligi 100 Tallinna vene kooli õpetajat ei oska eesti keelt nõutaval tasemel

Linnamäe Vene lütseumi kodulehe eestikeelses versioonis esineb rohkelt vigu
Linnamäe Vene lütseumi kodulehe eestikeelses versioonis esineb rohkelt vigu Autor/allikas: Linnamäe Vene Lütseum

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev tunnistas linnavolikogu Reformierakonna saadikute arupärimisele vastates, et Tallinna vene õppekeelega koolides on ligi 100 pedagoogi, kes ei ole tõestanud oma eesti keele oskust vajalikul tasemel.

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni liikmed Õnne Pillak ja Ivi Eenmaa esitasid abilinnapeale arupärimise, milles küsisid, kui palju töötab Tallinna vene õppekeelega koolides pedagooge, kes ei ole tõestanud oma keeleoskust nõutaval tasemel.

Oma kirjalikus vastuses teatab abilinnapea Vadim Belobrovtsev (Keskerakond): "Meile teadaolevalt ei ole ligikaudu 100 pedagoogi tõestanud oma eesti keele oskust vajalikul tasemel."

Belobrovtsev märgib, et probleemi lahendamiseks jätkab Tallinna linn vene õppekeelega koolide eesti keele kursuste finantseerimist, millega alustati 2018. aasta veebruaris.

"Samas selgitame, et keelt õppida ja keeletaset tõsta saab iga inimene personaalselt. Tallinna linn annab õpetajatele võimaluse eesti keele oskuse parandamiseks linna poolt finantseeritaval eesti keele kursusel."

Pillak ja Eenmaa toovad arupärimises välja konkreetse olukorra Linnamäe Vene Lütseumis, mille direktori kohusetäitja Sergei Garanža puuduliku eesti keele oskusele on teinud ettekirjutuse ka keeleinspektsioon. Arupärijad märgivad, et linnajuhid on korduvalt ka ise lubanud, et Garanža sooritab mingiks tähtajaks eksami, kuid ta pole seda siiani teinud.

Belobrovtsev vastab, et Sergei Garanža on käinud erinevatel eesti keele kursustel ja kasutanud erinevaid meetodeid keele õppimiseks. Samuti märgib Belobrovtsev, et Garanža töötab direktori kohusetäitjana ning et ta on kooli juhtimisega edukalt hakkama saanud ning kooli üldseisund ja areng olevat hea.

Pillaku-Eenmaa arupärimine tuleb arutusele ka neljapäevasel Tallinna volikogu istungil.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: